Karşınızda GTA oyunundan çıkma BMW iX

nbw

Alman otomobil üreticisi BMW’nin sadece bir düğmeyle aracın rengini değiştirebileceği teknolojisi gün yüzüne çıktı.

Rockstar Games’in Grand Theft Auto (GTA) oyunun bir hayranıysanız, çok kullanışlı olan harika özelliklerden birinin, bir araba boya atölyesine girme ve polisler geldiğinde yeni bir boya ile anında karışılarına çıkma durumunu olduğunu söyleyebiliriz. Alman otomobil üreticisi BMW, şimdi bunu sadece bir düğmeyle gerçekleştirilebilecek teknolojiyi gün yüzüne çıkardı. Son gelen haberlere göre BMW, iki farklı renk arasında otomatik olarak değişen yenilikçi bir boya şeması sergiledi. Bu özellik, tamamen elektrikli BMW iX ‘te gösterildi.

BMW iX

Daha önce, BMW’nin “bir düğmeye dokunarak bir aracın dış rengini değiştiren bir teknolojinin” demosunu gerçekleştireceğini doğruladığı açıklanmıştı. Şirket, oyundaki teknolojiyle ilgili daha fazla ayrıntı vermekten kaçındı, ancak gerçekten de bir gösteri yapıldı. Hareket halindeki teknolojinin bir videosu Twitter kullanıcısı @Out_of_Spec tarafından paylaşıldı.

Kısa video bize iX’in koyu gri bir renge sahip olduğunu ve bir saniye içinde rengin hızla beyaza dönüştüğünü gösteriyor. İşlem, görünüşe göre SUV’nin yanında duran adam tarafından belki de tek bir düğmeye basarak etkinleştirildi. Dönüşüm o kadar harika ve hızlı ki, bunun bir tür video efekti olmadığına inanmak zor.

Bu yeni teknolojinin henüz emekleme aşamasında olduğunu söylemekte fayda var ve ticari hale gelmesinden birkaç ışık yılı uzakta olacak, yani eğer olursa. Tipster, boya teknolojisinin aşırı derecede sıcaklığa duyarlı olduğunu ve otomobil üreticisinin, demosu çok sıcak veya soğuk olursa havuzda yedek bir EV’ye sahip olduğunu bile açıkladı.

Suçlular için normal araç sahiplerinden daha yararlı olduğu düşünüldüğünde, bu özelliğin herhangi bir zamanda ortaya çıkıp çıkmayacağından şüpheliyiz. Ancak daha sonra, uygun düzenleme ile, oto kaporta boyahanesini ziyaret etmeden arabanızın rengini değiştirmek eğlenceli olurdu.

Acer, yeni Swift X serisi laptoplarını duyurdu