Bluesky yeni özelliğini duyurdu

Bluesky yeni özelliğini duyurdu

Twitter rakibi uygulamalar artıyor. Bunlardan biri de Bluesky, şimdi uygulama yeni özelliğini duyurdu. İşte tüm detaylar.

Gelecek vaat eden Twitter alternatifi Bluesky, insanların profillerinin bir parçası olan bilgi kısmında bazı içeriklerde sorun yaşıyor ve erişime izin vermiyordu, platform şimdi bu sorunları çözmek için kolları sıvadı. Bluesky sonunda konuyla ilgilense de, birçok kişi, kullanıcılar platformdan bir de özür bekliyor. Bunun yerine, olayın meydana gelmesinden günler sonra, Cumartesi sabahı erken saatlerde, Bluesky olayı hafife alarak açıklamalar yaptı.

Bluesky yeni özelliğini duyurdu

“Çarşamba günü, kullanıcılar, profillerle ilgili bazı sorunları bildirdiler. Bu sorunlar, topluluk yönergelerimizi ihlal ediyordu ve buraya kadar gelmesine izin vermek bizim hatamızdı” dedi.

Bluesky, son aylarda Trust and Safety ekibine “önemli yatırımlar yaptığını” ve platformun büyüyen kullanıcı tabanıyla ölçeklenecek “denetim, geri bildirim ve destek sistemlerine” yatırım yapmaya devam edeceğini iddia etti. Platform, Engadget’in yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Platformm Twitter’ı tahtından etmeye çalışsa da sosyal ağı “inanılmaz derecede kötü bir siyahlık karşıtı” propoganda izlemekle suçlayanlar da var. Twitter’ın çöktüğü bu dönemde platformun suçlanması pek iyi değil ve bu suçlamalar şu anda Meta’nın işine yarıyor. Zira Meta da kendi Twitter rakibini piyasaya sürdü. Jack Dorsey tarafından yayınlanan platform çok fazla başarı elde etmedi ancak yine de başarı şansı mevcut.

Mickey Mouse Edition :  Vespa ve Disney’den Heyecan Verici İş Birliği!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir