BlackBerry Kullanıcıları Amazon Appstore’u Kullanabilecek


BlackBerry’nin Amazon’la anlaşmaya vardığı ve bu anlaşma sonrası kullanıcılarının Amazon Appstore’daki Android uygulamalarını kullanabileceği açıklandı.

Her ne kadar son yıllarda zorlu bir süreçten geçiyor olsa da hala dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya sahip olan BlackBerry‘nin akıllı telefon pazarında yaşadığı düşüşün en önemli etkenlerinden biri de kullanıcılarına diğer platformlar kadar seçenek sunamıyor olmasıydı. BlackBerry kullanıcıları bugüne kadar istedikleri uygulama veya mobil oyunlara ulaşma konusunda Android veya iOS gibi diğer platformların kullanıcılarından çok daha fazla zorluk çekiyorlardı.

Amazon_App_Store

Ancak Kanadalı telefon üreticisi BlackBerry ve dünyanın en büyük online alış veriş platformu olan Amazon arasında düzenlenen yeni anlaşma, bu sorunu çözecek gibi görünüyor. İki firma arasındaki bu dev anlaşma sonrasında BlackBerry kullanıcıları, 200.000’den fazla Android uygulması ve oyunu barındıran Amazon Appstore‘u serbestçe kullanabilecekler. Bu yılın sonbahar aylarında uygulamaya konması beklenen bu anlaşmanın hayata geçmesiyle beraber kullanıcılar hem Amazon Appstore‘dan hem de BlackBerry World’den uygulama indirebilecekler.

LG Nexus 6′yı Üretmeyeceğini Açıkladı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin