Bitcoin’de seyir tersine döndü

Bitcoin boğa koşusu

Yeni haftaya 26.200$ seviyelerinde başlayana Bitcoin kayıplarını telafi edemiyor. Ethereum ise Bitcoin karşısında beş haftadır düşüş serisini devam ettirerek 1.578$ seviyelerinden alıcı buluyor, altcoinlerde kısmi pozitif bir seyir hakim. Kripto piyasasının toplam değeri negatif seyirle birlikte 1,02 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor.

Bitcoin yükseliş serisine son vermesiyle birlikte dünden itibaren 50 günlük hareketli ortalamanın altında, şimdilik negatif bir bölgede hareketlilik gösteriyor. Geri çekilmelerin devam etmesi halinde 25.770$ bölgesi oldukça kritik bir destek olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin’deki hacimsiz ve negatif hareketlilik bir ayı aşkın bir süredir devam ederken, yatırımcılar hala pozitif haber akışlarını bekliyor.

Geçtiğimiz ay Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’in global borsa Coinbase’e Eth transferleriyle gündeme gelmişti. LookOnChain verilerine göre Buterin borsaya tekrar Eth transferi yaptı. Transferi neden yaptığı henüz bilinmezken, nakde dönmeye başlayacağı söylentileri Ethereum fiyatının Bitcoin’e göre daha negatif ayrışmasına sebep oluyor.

Bitcoin boğa koşusu

Bu haftanın makro gündeminde çarşamba günü SEC Başkanı Gery Gensler’in Temsilciler Meclisi önünde ilk sırada. Mecliste daha önce Gensler ile kripto paralar konusunda oldukça çatışmalı bir geçmiş mevcut. Gensler’ın konuşması kripto piyasasında hareketliliğe neden olması bekleniyor. Perşembe günü de ABD’nin büyüme verisi ve Powell’ın konuşması takip edilecek. Haftanın son işlem gününde ise SEC davasında büyük başarı elde eden Ripple, büyük zaferi bir parti ile taçlandıracak. Makro verilerin etkilerinin kripto piyasası üzerindeki etkilerinin oldukça kısa sürdüğü şu süreçte kripto piyasasının iç dinamiklerindeki haber akışları önemli olmaya devam etmesi bekleniyor.

Kripto piyasasının toplam değeri negatif seyirle birlikte 1,02 trilyon dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Yeni günde Bitcoin ve Ethereum negatif hareketlilik gösterirken, altcoinlerde kısmi pozitif bir seyir hakim. Geçtiğimiz hafta diğer kripto paralar arasında ayrışan LOOM %125’lik yükselişle liderliği alırken, %97 artışla FRONT ikinci ve %48’lik hareketiyle onu takip eden GLMR ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.

Netflix yapımı One Piece için olumlu gelişme!


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir