Bitcoin madencilik cihazları hala çok satıyor!

bitay değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Günden güne çıkarılabilecek Bitcoin miktarı azalıyor. Bunun yanında kazım yapan makinaların çıkardığı Bitcoin’in zorluk seviyesi de artıyor. Tüm bu olumsuz tabloya rağmen BTC madencilik makinaları hala çok talep görüyor.

Bitcoin madencilik cihazları hala çok satıyor! Kripto para denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 25.000 dolar seviyesini aşarak yeni bir seviyeye daha imza atmıştı. Şimdilerde 23000 doların üzerinde kalmaya çalışan Bitcoin, hala madencilik tarafında yatırım almaya da devam ediyor.

Bitcoin madenciliği

Kripto paralarla ilgilenenlerin de bildiği üzere Bitcoin eskiden GPU ile yani ekran kartları ile çıkartılabiliyordu. Fakat sonradan gelen güncellemeler ile Bitcoin miningi AsicMiner isimli özel cihazlarla yapılmaya başlandı. Bu cihazların fiyatları ise sizin de tahmin edebileceğiniz üzere hayli pahalı.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madencilik cihazları hala çok satıyor!

Bitcoin madenciliğinde artık sona gelindiği iddiaları bu coine olan ilginin azalmasına neden olmuş gibi görünmüyor. Geçtiğimiz günlerde Çinli bir kurumsal şirket 120 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek binlerce AsicMiner cihazı satın aldı.

Dip not olarak belirtelim. Bu cihazların tek işlevi Bitcoin madenciliği yapmak. Yani GPU ile madencilikte olduğu gibi farklı işlevler için kullanamıyorsunuz.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin madenciliği için yapılan bu devasa yatırımlar henüz BTC madenciliğinin bitmeyeceğinin en büyük ispatı diyebiliriz. Zira kimse 1 – 2 sene içerisinde sona erecek olan bir trend için bu kadar büyük yatırımlarda bulunmaz.

Bu arada hali hazırda GPU ile yapılan en büyük madenciliğin RVN yani Ravencoin madenciliği olduğunu da belirtelim.

OnePlus katlanabilir akıllı telefonu ile dengeleri değiştirecek


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir