Ana SayfaSosyal MedyaBilgisayar tanıtımı yapan fenomen dalga konusu oldu: “Bayaa”

Bilgisayar tanıtımı yapan fenomen dalga konusu oldu: “Bayaa”

Bilgisayar tanıtımı yapan fenomen bu haftanın en komik olaylarından bir tanesiydi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bugünlerde bilgisayar tanıtımı yapan fenomen en fazla konuşulan konular içerisinde yer alıyor. Bildiğiniz üzere sosyal medya fenomenleri genellikle reklam yayınlamayı çok seviyor. Bu reklamlar üzerinden belirli miktarlarda ücret kazanıyorlar. Bazen bu ücretler çok yüksek oranlarda olabiliyor.

Her ne kadar fenomenler reklam yapmayı sevse bile yine de bazen kendi alanı dışında reklam yapabiliyor. Mesela bir fenomen pek bir fikri veya bilgisi olmadan laptop tanıtımı yaptı. Tanıtımda kullanılan “bayaaa” ifadesi alay konusu oldu.

Bilgisayar tanıtımı yapan fenomen her yerde paylaşıldı

Sosyal medya platformunda ilham veren kişiler olarak bilinen influencer grubu büyük etki alanına sahip. Takipçi sayısı ne kadar fazla ise o kadar çok kişi görebiliyor. Bir sosyal medya fenomeni tarafından yapılan Dell laptop reklamı aslında her konuda reklam yapılmaması gerektiğini gösteriyor.

Bilgisayar tanıtımı yapan fenomen

Bir dizüstü bilgisayar tanıtımı yapan bu sosyal medya fenomeni ürünün çok ince olmasına vurgu yapmaya çalışıyordu. Ancak bunu yaparken teknik terimler kullanmadı. Bunun yerine “bayaa ince” gibi ifadelere yer verdi. Bu durum onun tanıtım yaptığı reklam ile ilgili dalga konusu olmasına neden oldu. Tanıtımı yapan fenomen bir yandan da istediğine ulaşmış oldu.

Alibaba Cloud bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi (iddia)

Reklamın iyisi veya kötüsü olmaz ifadesi son derece doğru. Şu anda birçok sosyal medya platformunda bu reklam hakkında konuşuluyor. Belki de normal bir tanıtım videosu paylaşsaydı bu kadar çok bilinmezdi. Sosyal medya platformları bu tür özellikleri nedeniyle kafa karıştırmaya devam ediyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting