Ana SayfaGenelİkinci el otomobil fiyatlarına düzenleme gelecek mi?

İkinci el otomobil fiyatlarına düzenleme gelecek mi?

Şu sıralar ikinci el otomobil pazarında fiyatlar beklentilerin çok üzerine çıkmış durumda. Peki fiyatlar nereye kadar tırmanacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

İkinci el otomobil fiyatlarına düzenleme gelecek mi? Döviz kurlarında yaşanan artışlar ilk olarak otomobil piyasasına yansıdı. Hatta sıfır otomobil fiyatlarına yansımadan önce ikinci el otomobil piyasasına yansıdı.

Zaten ülkemizde son 2 senedir otomobil fiyatları hayli yüksekti. Fakat döviz kurlarındaki artışla birlikte iyice zirveye ulaştı. Hali hazırda masrafsız binilecek bir otomobil için en az 150 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

İkinci el otomobil fiyatlarına düzenleme gelecek mi?

Hal böyle olunca ikinci el otomobil fiyatlarına herhangi bir düzenleme gelip gelmeyeceği büyük merak konusu oldu.

Sıfır otomobilde stok sıkıntısı geri döndü

Hali hazırda böyle bir düzenleme söz konusu değil. Fakat döviz kurlarında yaşanacak olan düşüşle birlikte otomobil fiyatlarının da düşmesi bekleniyor. Peki şu anda kurların düşmesi mümkün mü? İşte asıl sorulması gereken soru bu diyebiliriz.

Geçtiğimiz gün itibariyle Dolar tekrardan 10 TL’yi geçti. Eğer dolar 10 TL’nin altına tekrardan düşerse ve bu düşüş trendi devamlı hale gelirse, otomobil fiyatlarındaki düşüşü de tetikleyebilir. Tabi ki bunu şu anda kestirmek çok da kolay değil.

Şu anda otomobil alıp almamak tam bir kumara dönüşmüş durumda. Yani kar mı yoksa zarar mı edeceğiniz kestirmek çok kolay değil.

Peugeot 3008 fiyatları Range Rover’la yetişiyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting