Ana Sayfa Genel Bilgisayar Korsanına Rekor Ceza!

Bilgisayar Korsanına Rekor Ceza!

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Anonymous grubunun en önemli üyelerinden hacker Jeremy Hammond, muazzam bir hapis cezasına çarptırıldı.

Amerika istihbarat kurumu Strafor’a girip, ülkelere, kişilere ve kurumlara ait özel bilgileri çalan ve bu bilgileri kendi yararına kullanan Anonymous üyesi Jeremy Hammond, Bölge Mahkemesi tarafından 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Jeremy Hammond’ın, 900.000’e yakın kişinin verilerini ele geçirdiği savunuluyor. Hammond’ın suçu sadece veri çalmak ve kredi kartı bilgilerinden faydalanmak da değil.

İddialara göre Jeremy Hammond, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’e de bilgi sağlamış ve gayri resmi kanallardan, Assange ile işbirliği yapmış. Bu iddialardaki gerçeklik payı yadsınamaz zira Wikileaks kurucusu, Hammond’ın serbest bırakılması yönünde kampanya başlatmıştı. Zanlının, Strafor dışındaki resmi kurumlardan bilgi çaldığı da iddianame de bulunuyor. Anonymous hacker’ı, cezasını çekmek üzere eyalet hapishanesine gönderildi.

 

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting