Ana SayfaHaberPlayStation 4'de 'Kırmızı Işık' Sorunu!

PlayStation 4’de ‘Kırmızı Işık’ Sorunu!

Kısa süre önce Amerika Birleşik Devletlerinde satışa sunulan Sony PlayStation 4, teknoloji dünyasında yankı uyandırmış ve yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Ne var ki; Designntrend isimli teknoloji sitesinin haberine göre, bazı Sony PlayStation 4’lerde, işlemcinin aşırı ısınmasına bağlı olarak kırmızı ışık problemi yaşanıyor. Geçmişte, Xbox konsollarında “Kırmızı Ölüm Çemberi” isimli, konsolları kullanılmaz hale getiren bir sıkıntı yaşanmıştı. Sony’de de benzer sorun yaşanınca mizansel olarak “Kırmızı Ölüm Işığı” ibaresi kullanılmaya başlandı.

- Reklam -

Neyse ki PS4’ün sorunu o kadar ciddi değil. Konsol tamamen kullanılmaz hale gelmiyor ama oyunun en heyecanlı yerinde, kırmızı ışık hatası nedeniyle konsol ya bir süreliğine kapanıyor, ya da kendini yeniden başlatıyor.

Sony, konsol satışa sunulmadan önce, ürünlerin binde 4’ünde sorun yaşanabileceğini belirtmişti. Ancak bu rakamın aşılıp aşılmadığı ve Sony’nin sorunlu cihazları geri çağırıp çağırmayacağı hakkında şimdilik bilgi verilmiyor.

- Reklam -
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting