Belle Delphine kimdir? Bu işin de suyu çıktı artık…

Mary-Belle Kirschner, 19 yaşında, Güney Afrika asıllı İngiliz model, cosplay, oyuncu ve aslında bir iş insanı da. 2 Temmuz’da Instagram hesabına yüklediği video ile gündeme gelen takma adıyla Belle Delphine, o günden beri internet aleminin en çok konuşulanları arasında yer almayı başardı bile. Yine sosyal medya deyimiyle bir troll ya da değil, milyonlarca kişinin dikkatini çekmeyi başardığı bir gerçek. Peki ne oldu da herkes Belle Delphine’den bahsediyor?

Belle Delphine kimdir? Bu işin de suyu çıktı artık…

Gamer Girl Bath Water ister misiniz? Evet, evet, bildiğimiz banyo suyu?

Geçmişten günümüze video oyunlarla erkekler ilişkilendirilir. Erkeklere kıyasla kızlar pek oyun oynamaz, oynayanlar da oyun sever erkekler tarafından ilgiyle karşılanır. Tabii bu ilginin “sömürü” noktasına vardığı durumlar da yaşanıyor. Hem de sıklıkla, ama sanırız böyle “troll bir hareketi” ilk kez görüyoruz.

Belle, banyo suyu hamlesinden kısa süre önce, YouTube’a yüklediği “En iyi arkadaşımla tanışın” başlıklı videoda, ölü bir ahtapotla kamera karşısına geçmişti. Yaklaşık 2 milyon kez izlenen bu video, belki de pek çoklarına “Acaba daha garibini yapabilir mi?” sorusunu sordurdu ve cevabını da kısa süre sonra aldılar…

Gamer Girl -ki aslında oyunlarla pek ilgisi yok, amaç ilgi çekebilmek- Belle Delphine, 2 Temmuz’da Instagram hesabında bir paylaşım yaparak, banyo yaptığı suyu küçük kavanozlara doldurarak oyuncu erkekler için satışa sunduğunu duyurdu. “İçmek için değildir” ibaresini de ekleyen Delphine, kavanoz başına 30 dolar talep etti ve bu ürün bir gün içinde tükendi. Yine o sıralar 3.5 milyonun üzerinde Instagram takipçisi varken, şimdi ise bu rakam 4.2 milyonu geride bıraktı. Malum video ise 5 milyonun üzerinde izlendi.

Sonrasında bir video daha paylaşan model, gördüğü ilgiden dolayı şaşkın olduğunu, banyo suyunun bu kadar fazla talep alacağını düşünmediğini söyledi ve yakında yenilerini yapıp satışa sunacağını da ekledi. Bu arada, daha yüksek fiyatlara bu suyu Ebay’de satmaya çalışanlar bile var. Bir de, pek çok kişinin bu suyu içtikten sonra hastanelik olduğuna dair pek çok haber çıkmıştı. Bunların da troll olduğu söyleniyor.

Belle Delphine kimdir? Bu işin de suyu çıktı artık...

Peki Belle Delphine bu konu hakkında başka neler düşünüyor?

Sun’daki bilgilere göre 19 yaşındaki Delphine, Patreon hesabında yıllık 313 bin dolara kadar para kazanabilmiş. Normal işlerle değil de çılgın işlerle ilgilenmek istediğini belirten model, böylece daha yaratıcı olabileceğini düşünüyor. Tahmin edeceğiniz üzere banyo suyu sadece işin ufak bir kısmı. Bu kız genellikle yetişkinlere yönelik ücretli içerikler hazırlıyor ve takipçilerine sorulara sorarak gelen talepler üzerine hareket ediyor. Yani öyleymiş.

“Banyo suyunu içeceğim”, evet, bir gönderisinin altına yapılan bu yorumu görmüş ve harekete geçmiş.

“Her zaman uyumadan önce yapabileceğim en garip şeyi düşünüyorum. Yani aslında insanlara istedikleri şeyi verdim ve işe yaradı…”

Daha sonra bu popülariteyi gören bazı fırsatçılar da Belle’in sitesinin bire bir kopyasını yaparak “kavanozda oyuncu çişi” satmaya çalıştı. Yalnızca 1 adet olduğu belirtilen şişenin fiyatı ise 10 bin dolar olarak belirlendi. Tabii alan çıkmadı.

Banyo suyunun da yer aldığı resmi sayfası ise artık çalışmıyor.

Bu arada, aynı isimli bir Blues şarkısı da var: “I’ll Drink Your Bathwater, Baby.”

Sanırız gereksiz yere para harcamak için yeni bir pazar daha doğdu.

Son olarak da Rolling Stone dergisinin sitesinde paylaşılan haberin başlığını verelim: “Belle Delphine, internetteki en büyük trol olabilir mi?”

Neden olmasın…

Einhell avuç taşlama makinesini elektrikli testereye dönüştürdük!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin