Beklenmeyen sürpriz: Huawei akıllı gözlük


Türkiye saatiyle bugün 16:00’da ürünlerini tanıtmaya başlayan Huawei akıllı gözlük gibi son derece ilginç modellere imza attı. Huawei P30 serisinin tanıtımını yapmak için etkinlik düzenleyen şirket, Gentle Monster gözlük şirketiyle yeni bir akıllı gözlük modeli tanıttı.

Konuyu biraz daha net bir şekilde anlamanız açısından öncelikli olarak Gentle Monster şirketinden bahsetmek gerekiyor. Bu kuruluş Asya’da yer alan en aktif gözlük markalarından bir tanesi. Onu bu defa farklı kılan ise, Huawei ile birlikte akıllı bir gözlük tasarlaması

Huawei akıllı gözlük, kamera taşımayacak

Herhangi bir akılı telefon üreticisinden akıllı gözlük konusunda beklenen, kameralı ve AR olmasıdır. Huawei bunun tamamen dışına çıktı ve spor gözlük yapmayı tercih etti. Bu nedenle gözlüklerde herhangi bir kamer da yer almıyor.

Şirketin, kamera bulundurmamak gibi bir kararı, güvenlik için almış olabileceği de söylentiler arasında. Model, cep telefonunuzla entegre bir şekilde kullanılabilecek. Gelen aramaları bu gözlük modeliyle karşılayabileceğiniz gibi aynı zamanda, müzik de dinleyebilirsiniz. Her iki şirket CEO’su tarafından kullanıcılara gösterilen modellerde, bünyesinde 2.200 mAh pil taşıdığı fark ediliyor.

Telefon görüşmelerinizi daha rahat yapabilmeniz için çift hoparlör ve mikrofon da kullanıldı. Bu sade ve basit görünün ürünün özellikleri yalnızca bunlardan ibaret değil. Aynı zamanda, sesli asistan da ürünü kullanırken size hizmet edecek.

Huawei akıllı gözlük modelinin daha net anlaşılması için özellikleri kısaca toparlarsak;

  • 2200 mAh batarya
  • İki hoparlör
  • Mikrofon
  • Sesli asistan
  • Toza ve suya karşı ekstra dayanıklılık

gibi detaylardan bahsedebiliriz. Bu model sizlere de kullanışlı geldi mi? Yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

Huawei P30 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı


1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin