Bayonetta, PC için duyuruldu ve satışa sunuldu

Bayonetta 1

Geçtiğimiz günlerde duyurulacağının sinyalleri verilen Bayonetta, PC için duyuruldu. Oyun, Steam’de satışa sunuldu. İndirme bağlantısı ve detaylar haberimizde.

Nisan ayının başlarında Sega, dolaylı yollardan Bayonetta ilgili bir duyuru yapacağını işaret etmişti. Bu, dikkatli gözlerden kaçmamıştı ve duyurunun Bayonetta’nın PC için gelebileceği şeklinde yorumlanmıştı. Beklenen oldu ve Bayonetta, PC için duyuruldu.

Aksiyon oyunu Bayonetta, Playstation 3 ve Xbox 360 için çıkışından 6 yıl sonra PC’ye geldi. Steam’den edinilebilen oyunun fiyatı 60 TL olarak belirlendi. PC versiyonunun 4K çözünürlüğe ve 60 FPS’ye sahip olduğunu belirtelim. Oyununu grafik ayarları, tüm PC oyunlarında olduğu gibi sisteme göre ayarlanabiliyor. HDR özelliği de aktif edilebiliyor.

Sega, oyuna talebi arttırmak için 25 Nisan’a kadar satın alan herkesin ekstra bedel ödemeden Digital Deluxe Edition içeriklerine sahip olabileceğini belirtti. Bu versiyon, 5 tane oyun müziği, dijital sanat kitabı, duvar kağıtları ve avatarlar gibi içeriklere sahip. Bayonetta, İngilizce ve Japonca dublaj ve altyazı seçeneği sunuyor.

Nier: Automata oyununa da imza atan Platinum Games tarafından geliştirilen Bayonetta’yı 2014 yılında çıkan Bayonetta 2 takip etmişti. Ancak bu oyun sadece Wii U için tasarlanmıştı. Oyunun tasarımcılarından Hideki Kamiya, geçtiğimiz yıl düzenlenen E3‘te Bayonetta 3‘ü fazlaca düşündüklerini belirtmişti.

Bayonetta’yı PC için buradan satın alabilirsiniz.