Ana SayfaGenelBasketbol efsanesi Slam Dunk mangası film oluyor!

Basketbol efsanesi Slam Dunk mangası film oluyor!

Tüm zamanların en sevilen anime serilerinden biri olan Slam Dunk mangasının yaratıcısı Takehiko İnoue, Twitter hesabından manganın filme uyarlanacağını duyurdu. Manganın 1993’te yayınlanan orijinal serisini adapte eden Toei Animation, yeni anime filmin de yapımcısı olacak.

Manganın zengin içeriği, bir filmin iki saatlik zaman çerçevesine rahatça sığabilecek nispeten kısa ama çok ilgi çekici bir oyundan oluşuyor. Anime serisinin bitmesinden 25 yıl sonra, efsanevi basketbol serisi şimdiye kadarki en popüler spor mangalarından biri olmaya devam ediyor. 7 Ocak’ta Slam Dunk’ın yaratıcısı Takehiko Inoue, Twitter üzerinden klasik basketbol mangasının Toei stüdyosu tarafından yeni bir animasyon film uyarlaması aldığını duyurdu. Bir gün içinde, duyurunun tweet’i 370.000’den fazla beğeni ve 170.000 retweet aldı. Rakamlar, serinin hayranlarının zamanla azalmadığını kanıtladı.

Basketbol efsanesi Slam Dunk mangası film oluyor!

Orijinal Slam Dunk mangası, Weekly Shonen Jump’ta 1990-6 yılları arasında yayınlandı. Toei, dört kısa animasyon filmle birlikte 1993-6 yılları arasında 101 bölümlük bir anime uyarlaması yaptı. Slam Dunk anime ve mangasının bitmesinin üzerinden 25 yıl geçti.

Ana seriyle bağlantısı kesilmiş, her biri 30 ila 45 dakika süren dört bölüm daha yayınlandı. Slam Dunk, tipik shonen spor manga formülünü az çok sağlamlaştırdı. Slam Dunk’ta rekabetler, arkadaşlıklar, sıkı çalışma, kefaretler, fedakarlıklar ve diğer tüm olağan shonen anime unsurları var ve bu da onu kalıcı bir klasik haline getiriyor. Manga ayrıca şimdiye kadar kağıda dökülmüş en iyi resmedilmiş spor sahnelerinden bazılarını içeriyor.

Samsung Galaxy A52 5G, Bluetooth ve Wi-Fi sertifikasını aldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting