Ana Sayfa Cep Telefonu Babuşkafon Rusların Telefonu

Babuşkafon Rusların Telefonu

HTC, Samsung, Apple, Nokıa, Sony, LG gibi sayısız markalar akıllı telefonlar üzerinde geliştirdikleri yenilikler silsilesi ile önde olma mücadelesi verirken, Rusların akılsız telefonla ortaya çıkmalarını anlamıyorum.

Gelenekselci bir çizgiyi andıran teknolojik yenilik ve tasarımların yeni merkezi Rusya mı oluyor acaba? Babuşkafon adında sadece mesaj ve konuşma özelliği olan telefon üreterek, avrupa’da ve kendi ülkesinde sadece 91 dolara satışa sunulan telefonun nasıl bir tepki uyandıracağını takip edeceğim. Ama her ne kadar mesaj ve sadece konuşma özelliğine sahip olsa da, el feneri olarak kullanılan bir yapıda kendisine kazandırılmış, ayrıca batarya süresi de uzun zaman kullanılmaya uygun tasarlanmıştır.

ruslarin_yeni_telefonu_babuskafon_2896

Bu Just5 Brick adında telefonun tanıtımı tören halinde yapıldı. Moskova’da yapılan törende telefonun tasarım ve dizaynını gerçekleştiren Artem Lebedev bu telefonun ses getireceğine inanıyorum dedi. Herhalde şaka yapmış olmalı yahut da teknolojiyi takip etmiyor. Akıllı telefonların özelliklerinden haberi yok. Ama o kadarda karamsar olmayalım hale elinde sadece mesaj yazan geniş bir tuş takımına sahip ve sadece konuşma özelliği dışında başka niteliklere sahip olmayan telefonları görmek, eskiyi yad etmek istiyordur. Ucuz da bir telefon. Satışı sağlana bilir.

Unutmadan söyleyelim bu telefonun radyo özelliği de var. Yani öne çıkan özellik sadece mesaj yazma ve konuşmadır. Geleneksel çizgiyi ve modayı yeniden yorumlamışlar sanki, herhalde teknoloji alanında da artık bu tür nostaljik ürünlerine denk geleceğiz. Gelişme hızlı olunca fazla eskiyi yani nerelerden geçtiğimizi unutmamak için iyi olur herhalde…  Telefon beş renk seçenekleriyle piyasaya sürülmüş, aslında resme bakılırsa telefon hoş. Yani Türkiye piyasasında satışa sunulursa uygun bir fiyattan, bende nostalji olsun diye alabilirim. Telefonun ABD piyasasına da çıkışı yakındaymış ama Türkiye piyasasında ses yok. Pazar araştırmalarında bizim milletimizin bu tür akılsız telefonlara  ilgisinin olmadığını saptamış olabilirler. Ama bizde de eski türde telefonları özleyen veya elinde ki akıllıdan bıkan birileri vardır. Neyse gelsin bizim buralara da, yakından inceleme fırsatı yakalayalım. Her yenilik, her tasarım teknoloji dünyasını yakından ilgilendiriyor. Bu yüzden bu Babuşkafon da onlardan birisidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting