Ana sayfa Genel Audi, e-tron üretiminde vites yükseltiyor!

Audi, e-tron üretiminde vites yükseltiyor!

Alman otomotiv devi Audi’nin ilk tam elektrikli SUV modeli Audi e-tron, Eylül ayının ilk günlerinde markanın Brüksel fabrikasında üretim hattına girmişti. Yılın son çeyreğine girdiğimiz bu günlerde ise fabrikadaki üretim kapasitesi maksimuma çıkarıldı. İşte detaylar.

Alman otomotiv devi Audi, ilk tam elektrikli SUV modelinin seri üretimine oldukça iyi bir zamanlama ile başladı. Çünkü modelin piyasadaki potansiyel rakiplerinden ilki olan MercedesBenz EQC SUV henüz seri üretime girmedi. Öte yandan Tesla Model X içinse işlerin planlandığı gibi gitmediği zaten bilinen bir durum.

Durumu değerlendirmeye karar veren Audi, 3300 işçinin çalıştığı Brüksel fabrikasını yıl sonuna kadar tam kapasite çalıştırmaya karar verdi. Eğer tedarik zincirinde bir problem çıkmaz ise etron üretiminde yıl sonuna kadar maksimum verime ulaşılacak.

Audi, yılda 20.000 e-tron üretecek!

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Audi Brulssels Müdürü Patrick Danau, yıl sonunda maksimum üretim kapasitesine ulaşmayı hedefledikleri açıkladı. Ayrıca bu durumun sadece Audi’nin kontrolünde olmadığını belirterek, üretimde tedarikçilerin öneminin büyük olduğunu vurguladı. E-tron üretimindeki en önemli tedarikçi ise Macaristan’da bulunan Gyor. Modelin elektrik motorları ve şanzıman gibi önemli bileşenlerinin üretimini üstelenen bu şirket, tedarik zincirinin önemli bir parçası.

Markanın ilk tam elektrikli SUV’u için oldukça geniş bir tedarikçi ağı mevcut. Avrupa’nın çeşitli noktalarından gelen parçalar Brüksel fabrikasındaki yüksek hacimli montaj hattında birleştiriliyor.

Son olarak e-tron’a yer açmak için fabrikadaki A1 üretiminin önümüzdeki yıl SEAT’ın İspanya’daki Martorell fabrikasına taşınacağı açıklandı.

Toyota RAV4 Hybrid Paris’te görücüye çıktı!

e-tron

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bu hafta çıkacak oyunlar (27 Ocak – 3 Şubat)

Oyun severlerin merakla bekledikleri bu hafta çıkacak oyunlar listesi nihayet netlik kazandı. İşte Ocak ayının son haftasında raflardaki yerini alacak olan yapımlar. Ocak ayının son...

Son Haberler