Asus Zenfone 3 Türkiye Lansmanı Ertelendi

1464593293 asus zenfone 3 family

Asus’un merakla beklenen telefonu Zenfone 3 için ülkemizde yapılması planlanan lansman ertelendi. Lansmandan sonra satışa çıkacak olan cihazlar hakkındaki son durum haberimizde.

Asus’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve dünyada belli başlı ülkelerde satışa sunduğu  Zenfone 3 ailesi  belli oranda başarıya ulaşmıştı. Ülkemize ne zaman geleceği ile ilgili pek çok dedikodu ortaya atılan cihazın son olarak kasım ayının ortalarında geleceği bilgisi gelmişti. Ancak lansmanın yine ertelendiği bilgisi geldi. Beklenen yeni lansman tarihini haberimizin devamında bulabilirsiniz.

asusu zenfone 3 deluxe

Zenfone 4, 5, 6 modelleriyle dünya çapına yayılan Asus’un telefon macerası uygun fiyatıyla ve belli oranda rakiplerinden üstün yanlarıyla önemli bir başarı elde etmişti. Ülkemizde de uygun fiyata sunulan cihazlar pek çok kişinin tercihi olmayı başarmıştı. Zenfone 2 ile birlikte orta üst seviyeyi hedefleyerek çıtayı yüksekten firma yeni modeliyle dünyada ilk defa 4 GB RAM’i kullanıcılar ile buluşturmuştu. Ülkemizde ₺1400 seviyesinde satılmaya başlayan telefon yine pek çok tercih listesine girmişti. Zenfone 3 modelleri ise bu başarıyı ne kadar gösterir bilinmez. Çünkü firmanın standart, Deluxe ve Ultra adı altında sunacağı 3 farklı modeli içeren seriyi hem dünyada hem de ülkemizde satışa sunmakta oldukça gecikti. Özellikle Türkiye lansmanı defalarca ertelenen cihazları satın almak isteyen kullanıcılar yavaş yavaş diğer modellere yönelmeye başladı.

Asus Türkiye’den kasım ayında yapılacağına dair önemli bilgilerin verildiği lansman son anda ertelendi. Ertelenme nedeni olarak ise yeterli sayıda cihazın gelmemesi gösterildi. Lansmandan kısa süre sonra ürünlerin satışa olmasını isteyen Asus ekibi bu amaçla elinde daha fazla stok bulundurmak istiyor. Kullanıcıların ürün video ve incelemelerini izledikten sonra satın alamamalarını istemeyen firma bu amaçla lansmanı bir süre daha erteledi. Yeni lansman tarihinin ise aralık ayı içerisinde olması bekleniyor.

20 MP Ön Kameralı Telefon!


Yorumlar kapatıldı.