Asus, 2022’de PC pazarındaki stratejisini belirledi

a77 1

Pandemi sırasında PC pazarı 2020 ve 2021’de satışlarda bir canlanma görse de, bu satış büyümesi 2022’de yavaşlerken, firmalar buna farklı önlemler almış durumda.

Tayvanlı dizüstü bilgisayar üreticisi Asus, PC pazarının özellikle çip krizinden oldukça olumsuz etkilendiğini bildirdi2022’de arzın talebi aştığına tanık olan şirket, bu yaklaşan trendde PC işinin istikrarlı kalmasını sağlamak için gerekli önlemleri aldı. Asus’un Küresel APAC Baş Pazarlama Sorumlusu Rex Lee, Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika PC pazarının şu anda düşüş eğiliminde olduğu ve trendin önümüzdeki aylarda da devam etmesi halinde devam edeceği konusunda uyarıyor. 2022, 2022’deki genel PC pazarı , dizüstü bilgisayar üreticilerinden gelen arzın mevcut küresel PC pazarının talebini geride bırakacağı ve aşacağı bir arz fazlasına tanık olacak.

Asus

Şirketin basın toplantısında Asus , arz fazlasını önlemek ve küresel PC pazarında hala rekabetçi kalmak için , şirketin PC iş stratejisini 2022 Zenbook ve Vivobook serisi gibi orta sınıf premium dizüstü bilgisayar serilerine kaydırdığını ifade etti. 

Yeni 2022 Zenbook serisi, cihazın makul bir fiyata yüksek işleme performansına sahip yüksek kaliteli bir OLED ekran isteyen yaratıcı profesyonellere hitap ettiği birinci sınıf orta sınıf dizüstü bilgisayar pazarını hedefliyor. 

En iyi örnek, şirketin 90Hz yenileme hızı, 16:10 en boy oranı, %100 DCI-P3 renk gamı ​​ve 550 nit parlaklık desteğine sahip 14 inç 2.8K OLED NanoEdge ekrana sahip  2022 Zenbook 14 OLED.

a5

Cihaz daha sonra Intel Iris Xe grafikleriyle birleştirilmiş 12. nesil Intel Core i5-1240P veya Intel Core i7-1260P işlemci tarafından destekleniyor. Ayrıca 16 GB LPDDR5 RAM ve 512 GB hızlı PCIe Gen 4.0 SSD depolama alanına sahip. 

Mevcut Ukrayna Rusya savaşının bölgedeki PC satışlarının düşmesine neden olduğu Avrupa pazarı , mevcut kilitlenmelerin ekonominin büyümesini engellediği Çin pazarı ve içinde bulunduğu Kuzey Amerika pazarı gibi birkaç örnek veriyor. Mevcut enflasyon oranları ülkenin harcamalarını sınırlamış durumda.

TSMC yeni bir rekora imzasını attı