Ana Sayfa Haber Ask.fm Üyelerini Daha Sıkı Koruyacak

Ask.fm Üyelerini Daha Sıkı Koruyacak

Ask.fm nedeniyle yaşanan vakaların artan güvenlik önlemleri sayesinde azalması bekleniyor.

Soru sorma ve cevaplama üzerine kurulu popüler sitelerden biri olan Ask.fm eğlenceli gibi görünse de bazı kişilerin hayatını karartabiliyor. Site üzerinden aşağılamalara maruz kalan kişiler bunalıma girebiliyor ve hatta intihar bile edebiliyor.

ask.fm logo

İngiltere’deki Hannah Smith için de durum tam olarak böyle gelişmişti. Geçtiğimiz günlerde Ask.fm üzerinden aşağılamalara maruz kalan Smith, daha fazla dayanamayarak evinde kendini asmıştı. Son zamanlardaki Ask.fm nedeniyle olan 4. intihar olarak göze çarpan bu olay basının da gündemine oturmuştu. Öyle ki, İngiltere başbakanı da konuya tepkisini  göstermiş ve bu tür sitelerin boykot edilmesi gerektiğini dile getirmişti. Anlayacağınız baya ülke meselesi haline dönüştü bu olay.

Site yönetiminden gelen açıklamaya göre ise bu konular çok yakında çözüme kavuşturulacak. Üyelerini ve özellikle gençleri daha sıkı koruyacağına dair söz veren Ask.fm’de bundan böyle aşağılama bulunduran sorular şikayet edilebilecek veya söz konusu soruyu soran kişi engellenebilecek. Böylece bu tür olaylar umarız daha az yaşanacak. Şu anda 70 milyonun üzerinde üyesi bulunan Ask.fm özellikle gençler arasında oldukça popüler. Dolayısıyla bu sorunun çözüme kavuşması olası intiharlar için önleyici nitelik taşıyabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting