Ana sayfa Facebook Facebook intihar girişimlerine karşı daha fazla önlem alacak

Facebook intihar girişimlerine karşı daha fazla önlem alacak

Facebook intihar girişimleri yüzünden zor zamanlar yaşadı. Canlı yayında intihara kalkışıp herkese seyrettirmek isteyen kullanıcılar nedeniyle ağır eleştiriler de aldı.

Facebook intihar girişimlerine savaş açtı

Sosyal medya servisi canlı yayın özelliği nedeniyle insanların intihara özenmesine neden olduğu suçlamalar nedeniyle psikolojik danışmanlar da çalıştırmaya başladı.

Özellikle gençlerin intihara daha fazla meyilli olması nedeniyle yoğun genç kullanıcıya sahip olan Facebook, bu konuya daha fazla önem vermek istiyor.

Facebook daha önce, intihar semptomları gösteren kullanıcıları tespit edebilecek bir yapay zeka geliştirmişti. Ardından da intihar notu veya videosu yayınlayanlar için de acil psikolojik destek sağlamıştı.

Sosyal medya devi şimdi online izleme araçları geliştiren CrowdTangle şirketi ve konu hakkında uzman psikyatr ve psikologlarla, intihar girişimlerini önceden tespit etmek istiyor.

Facebook intiharları önlemek içn ayrıca sosyal medyada, gençleri intihara yönlendirebielcek depresif ve şiddet içeren görüntüleri de otomatik saklayacak bir düzenek geliştiriyor.

Tesla sürücüsü aracında uyurken yakalandı

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler