Ana SayfaGenelAsistan destekli sürüş modu kapanıyor!

Asistan destekli sürüş modu kapanıyor!

9to5Google’ın bildirdiğine göre Google, I/O 2019’da duyurduktan, 2020’de takdim ettikten ve nihayet geçen yıl resmi olarak başlattıktan sonra, Asistan Sürüş Modu panosunu kapatıyor.

Asistan destekli sürüş modu kapanıyor! Bu özellik, kullanıcılara sürüş sırasında akıllı telefonlarında bir Android Auto-lite deneyimi sunuyordu ve geçen yıl kaldırılan Android Auto akıllı telefon uygulamasının yerini almıştı.

Google Asistan

Asistan Sürüş Modu, üstte Google Asistan, bir müzik çalar ve bunun altında ses kontrolleri ve arama yapmak veya mesaj göndermek için düğmeler bulunan ana ekran stili bir sayfa gösteriyor. “Hey Google, Sürüş Modunu başlat” diyerek veya ana ekranınıza sabitleyerek Asistan’dan erişilebilir.

Google asistan mesajlar

Asistan destekli sürüş modu kapanıyor!

Asistan Sürüş Modunu, Sürüş Modu olarak da adlandırılan Google Haritalar özelliğiyle karıştırıyorsanız bu anlaşılabilir bir durum. Bununla birlikte, Google Haritalar sürümü, Asistan’dan veya ana ekrandan başlatmak yerine, navigasyonu başlattığınızda sağ alttaki dört noktalı bir menüden başlatılır. Açıldığında, aramalar, mesajlar ve sürüş sırasında kolayca görülebilen ve erişilebilen medya uygulamaları için bir dizi büyük simge gösterir. Garip bir şekilde, bu modu Haritalar’da ilk başlattığınızda, diğer Sürüş Modunu ana ekranınıza sabitlemeyi teklif ediyor.

google asistan
Mercedes-Benz S 500 INTELLIGENT DRIVE – autonom durch Überland- und Stadtverkehr
Mercedes-Benz S 500 INTELLIGENT DRIVE – autonomously through country roads and inner-city traffic

Google, 9to5Google’a verdiği demeçte, çoğu insanın yalnızca Haritalar sürümünü kullandığını fark ettiği için Asistan Sürüş Modunu kapattığını söyledi. Ancak, uygulamalar arasındaki adlandırma karışıklığı ve benzerliği nedeniyle insanlar Asistan sürümünün varlığından bile haberdar olmayabilir. Google, araçlarında yerleşik Android Auto olmayan kişiler için navigasyon ve eğlence konusundaki durumu açıklığa kavuşturabilir, çünkü bu oldukça kafa karıştırıcı.

Twitter çalışanından şaşırtıcı Elon Musk açıklaması

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting