Ana Sayfa Haber Artık Her Türlü Ürünümüz Akıl Küpü Olacak

Artık Her Türlü Ürünümüz Akıl Küpü Olacak

Uçan arabalar, uçan binalar, uçan insanlar bilim kurgu filminde görmeye alıştığımız ama hayata dair olması imkansız dediğimiz şeyler gerçek olmaya doğru gidiyor sanki… Uçan teknolojik yenilikler hızla ayaklarımızı yerimizden aklımızı da elimizden almaya çalışıyor galiba.

Elbette hayatımızı kolaylaştıran yenilikler gerçekleşsin. Ama bizi düşünmekten ve üretmekten alı koyacak bir dünya kim ister ki. Düşünsenize artık sizin yerinize düşünen elinizde ki alet oluyor. Siz sadece aletten komut alan bir aracı durumuna düşüyorsunuz. Ama bu kadarda olmaz tabi. İnsan fıtratına ters durumları kabul edemez çünkü. Neyse bizim bu sözleri sarf etmemizin sebebi Washington Post gazetesinde çıkan haberler sebebi iledir. Duyduk ki Apple akıllı ayakkabı girişiminden sonra akıllı saat üretmeye kalkacakmış. Evet bu akıllı telefon üreten firmalar arasında rekabet daha farklı bir zemine kaymış durumda. Şimdi akıllı telefonları geçip başka akıllı ürünlerin tasarımında koşuyorlar ve pazarda kalmayı, liderlik savaşlarında önde olmayı sağlamaya çalışıyorlar. Çıkan haberlere bir baksanız anlayacaksınız. Bu akıllı ürünler dış dünyanıza ait olan tüm bilgileri toplayacak ve aynı zamanda ilete bilecek özelliklere sahip olacaktır. Akıllı telefonların yerini de alacağı söyleniyor. Akıllı bir saat, akıllı telefona tercih edilecek özelliklerle gelecek yani.

130324smaaartt.hlarge

Nike ve Jabone şirketleri insanın aktivitelerini ölçer bilekliklerin ardından, akıllı saat işine de girişmek istiyorlarmış. Daha sonra Pebble Tecnology şirketi, bluetooth aracıyla mobil aletlerle bağlantı kuracak akıllı saat peşindedir. Bu saatler sizin önemli bilgilerinizi, e-maillarınızı direk olarak saatinize aktaracak bir sistem olacaktır. Bu ürünlerden yakın bir zamanda üretilen ve birkaç içerisinde piyasaya sürülecek olan Google’nin ürettiği Google Glasses ürününü göstere biliriz. Bu ürün gerçeklik niteliği sayesinde kullanıcısının gözü önüne dijital olarak bilgileri getirecektir.  Bu gözlüğü kulaklık olamadan da kullana bileceksiniz. Dijital teknoloji artık organlarımızı da kullanmaya başladı. Kemik iletim teknolojisiyle sesleri kulaklık olmadan işite bileceksiniz.

Etrafımızda daha akıllı ürün olarak neler çıkacak bilemiyoruz. Bu akıllı ürün silsilesine Türk yazılımcılar da katılımda bulunmuştu. Smart TV teknolojisini geride bırakacak olan İntevnet teknolojisiyle alakalı uzun yazımıza sitemizden ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting