Ana SayfaAppleApple yeni parola sistemi kullanacak: Güvenlik artıyor

Apple yeni parola sistemi kullanacak: Güvenlik artıyor

Apple yeni parola sistemi ile birlikte kullanıcı deneyimini üst seviyelere çıkarmak istiyor. Peki bu gerçekten mümkün mü?

Apple yeni parola sistemi ile birlikte yeni bir gelecek oluşturmak istiyor. 2021 yılından bu yana şifresiz teknolojilere vurgu yapan şirket yeni bir sistem tanıtı. Sistemin bu yıl ilk defa kullanılma ihtimali var. Apple gelecek yıllarda şifrelere ihtiyaç duyulmayacağını düşünüyor.

Apple yeni parola sistemi

WWDC 2022 etkinliği ile birlikte bazı yeni özellikler gösterildi. Şifresiz teknolojilere vurgu yapan şirket Apple Passkeys isimli bir sistemi tanıttı. Bu sistem ile birlikte artık parolalar tamamen tarihe karışıyor. Yeni özellik biyometrik kimlik doğrulama yolu sunacak. Böylece artık parola kullanmak ve bu parolaları aklınızda tutmak zorunda kalmayacaksınız.

Apple yeni parola sistemi tercih edecek

Dünyanın en büyük teknoloji devi tarafından geliştirilen bu yeni sistem ile birlikte artık güvenlik üst seviyeye çıkıyor. Biyometrik kimlikle şifre girişi yapan kullanıcılar çok daha güvenli olacak. Bilgisayar korsanları özellikle son yıllarda Apple cihazlarını kullanan kişileri bile hacklemeyi başarıyordu.

Apple yeni parola sistemi

Apple bugüne kadar çok fazla güvenlik sistemi kullandı. Ancak hiçbir güvenlik sistemi bunun kadar iyi olmayacak diyebiliriz. Daha doğrusu güvenlik sistemini parolalardan tamamen kurtarması en önemli özelliği. Birçok kullanıcı sayısız parolayı aklında tutmakta zorlanıyordu.

Apple’a ait olmayan cihazlardan giriş yapılabiliyor

Bu yeni güvenlik sistemi ile birlikte Apple’a ait olmayan cihazlardan bile giriş yapmak mümkün olacak. Ayrıca tüm bunlara ek olarak iPhone gibi cihazlarınız üzerinden web site ve uygulamalarda oturum açabileceksiniz. Üstelik bunlar için parola kullanmak zorunda değilsiniz.

Apple ve Nike yeni bir işbirliği için anlaştı

Bu tür teknolojiler henüz deneme aşamalarında. Parolasız teknolojiler şu anda olmasa bile gelecekte en fazla tercih edilen teknolojiler içerisinde yer alacak. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting