Ana SayfaGenelHUAWEI P50 Pro : Devrimsel bir fotoğrafçılık harikası  

HUAWEI P50 Pro : Devrimsel bir fotoğrafçılık harikası  

Daha önce olduğu gibi daha fazla piksel ve lens peşinde koşmak yerine, Huawei P50 Pro ‘nun tamamen yeni Çift Matrisli Kamera Sistemi, fotoğrafçılığın temellerine dönerek ve kullanıcılara gördüklerini başarılı bir şekilde yeniden yaratan bir kamera sunmak için dijital görüntüleme sürecini yeniden keşfediyor.

Yazılım ve donanım uyumuyla devrimsel bir fotoğrafçılık harikası: HUAWEI P50 Pro. Birkaç yıl önce HUAWEI, daha büyük görüntü sensörleri, daha yüksek megapiksel sayısı ve daha fazla kamera kullanımı konusunda mobil endüstrisine öncülük etti ve bugün diğer telefon markalarının hala takip ettiği trendi belirledi.

HUAWEI P50 Pro

Ancak HUAWEI mühendisleri, en iyi fotoğrafçılık deneyimini elde etmek için yalnızca donanım becerilerinin peşinden koşmanın yeterli olmadığını biliyorlardı. Bu nedenle, dijital görüntüleme atılımlarındaki bir sonraki aşama, özellikle hesaplamalı fotoğrafçılık olmak üzere yazılım yoluyla gelmeliydi.

Bu nedenle HUAWEI, sektördeki ilk görüntü sinyali düzeltme teknolojisi olan XD Optics’i tasarladı. Bunun anlamı, görüntü işleme yeteneklerinin optik görüntü sisteminin kendisine eklenmesidir; böylece görüntü bilgisi düzeltmesi, ISP’ye (görüntü sinyali işlemcisi) ulaşmadan önce yapılabilir. XD Optics’I, gerçek dünyayı P50 Pro’nun beynine bağlayan bir köprü olarak düşünebilirsiniz.

HUAWEI P50 Pro

HUAWEI XD Optics, P50 Pro’nun deklanşöre dokunduğunuz andan itibaren görüntü işleme hattı üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlıyor.

HUAWEI P50 Pro ile bir görüntü çektiğinizde, veriler sistem düzeyinde olduğu gibi depolanıyor. Bu kayıpsız bilgi daha sonra P50 Pro’nun akıllı nöral motorunun görüntü bilgilerini çıktı için işlemesine olanak tanıyor.

XD Fusion Pro Motoru

XD Optics, denklemin sadece bir yarısı. Korunan tüm bu görüntü bilgileri daha sonra HUAWEI XD Fusion Pro Engine’den geçirilir.

HUAWEI P50 Pro

Esasen, XD Fusion Pro Engine, bir True-Chroma Görüntü Motoru, Süper Filtre Sistemi ve canlı ancak doğru renklere ve çarpıcı, iyi dengelenmiş dinamik aralığa sahip bir fotoğraf üretmek için bir araya gelen Süper HDR teknolojisinden oluşuyor.

0,5x ila 100x Nihai Yakınlaştırma

Mobil yakınlaştırma teknolojisinin öncüsü olan HUAWEI P50 Pro, x100’e kadar hibrit yakınlaştırmayı destekleyen çok yönlü yakınlaştırma lensiyle bir kez daha çığır açıyor. Bu, 13 mm’ye eşdeğer bir odak uzaklığına sahip ultra geniş açılı lens ile birleştiğinde, 0,5x ila 100x nihai yakınlaştırma mesafesinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

Bunlar bulanık, kullanılamaz zoomlu çekimler değil. P50 Pro, keskin zoom çekimlerini yeniden oluşturmak için AIS Pro (AI sabitleme) ile birlikte bu güçlü XD Optik Motorunu kullanıyor.

HUAWEI P50 Pro

Gerçek Kroma Ekran

Çektiğiniz tüm bu harika görüntüler, 1,07 milyara kadar renk görüntüleyebilen 120 Hz yüksek çözünürlüklü çarpıcı bir OLED panel olan P50 Pro’nun ekranında canlı bir şekilde görünecek.

Bu, ister hareket halindeyken çalışan profesyonel bir fotoğraf editörü olun, ister sadece canlı içerik tüketmek isteyin, HUAWEI P50 Pro’nun ekranı her duruma uyuyor.

Ukrayna, Rus hackerların saldırısı altında!

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting