Ana SayfaAkıllı TelefonApple yeni bir iPhone konsepti üzerinde çalışıyor

Apple yeni bir iPhone konsepti üzerinde çalışıyor

Cupertino merkezli şirket şimdi de tasarım tarafına yoğunlaştı. Görünen o ki Apple yeni bir iPhone konsepti üzerinde çalışıyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarındaki en güçlü isimlerden biri olan Apple tasarım çizgisinde köklü bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor. Sızdırılan son bilgilere göre Cupertino merkezli şirket iPhone tarafında önemli bir tasarım değişikliğine gidecek.

Bilindiği üzere son dönemde Apple’ın katlanabilir ekranlı bir iPhone üreteceğine dair bazı söylentiler mevcut. Fakat Apple’ın önceliği katlanabilir ekranlı iPhone değil.

Tersine katlanabilir ekranlı modellere rakip olacak farklı bir tasarım algısı üzerinde çalışılıyor. Apple mühendisleri hali hazırda bir telefonda yer alan tüm tuşları kaldırarak iPhone’un yan taraflarına tamamen ekran ya da dokunmatik paneller koymayı planlıyorlar.

Apple yeni bir iPhone konsepti üzerinde çalışıyor

Apple’ın yeni iPhone tasarımında FaceID ve ön kamera ekran altına yerleştirilirken, yan tarafta yer alan ses açıp kısma ve güç tuşu tarihe karışacak. Bu tuşların yerine farklı bir ekran tasarımı ya da dokunmatik paneller yerleştirilecek.

Böylece Apple yeni nesil iPhone modellerinde fiziksel tuşları tamamen ortadan kaldırmış olacak. Dürüst olmak gerekirse bu tarz bir yenilik Apple fanlarının tekrardan heyecanlanmasına sebep olabilir.

Malum Apple son dönemde çok tek düze bir firma haline geldi. Özellikle tasarımsal anlamda eski parlak günlerinin hayli uzağındalar. Ayrıca yenilik tarafında da genel olarak rakiplerinin arkasında kaldı. En azından bizim düşüncemiz bu yönde.

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın ilk alıcılarına Air 2s TWS kulaklık hedilye edilecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU