Ana Sayfa Akıllı Telefon Apple yaptı diye hepsi yapıyor!

Apple yaptı diye hepsi yapıyor!

Apple’ın kulaklık ve adaptör trendi hızla yayılıyor. Apple yaptı diye diğer üreticiler de üst seviye modellerinden adaptör ve kulaklığı çıkarmaya başladı.

Apple geçtiğimiz yıl gerçekleşen iPhone 12 etkinliğinde hayli radikal bir adıma imza attı. Cupertino merkezli şirket, artık satışa sunacağı iPhone modellerinden şarj aleti ve kulaklık çıkmayacağını açıkladı. Bu durum Apple’ın çevreci tutumuna bağlandı.

Açık konuşmak gerekirse, Apple aldığı bu karar muhtemelen iPhone müşterilerini çok fazla rahatsız etmeyecektir. Çünkü yeni bir iPhone alacak olanların çok büyük bir bölümünü eski iPhone kullanıcıları oluşturuyor. Böyle bir durumda zaten şarj ve kulaklık sıkıntısı da yaşanmayacaktır.

Fakat ya aynı şeyi Android üreticileri de uygulamaya koyarlarsa? Samsung ipin ucunu ateşe verdi. Bu ateşe şimdilik Xiaomi de çanak tutuyor. Peki ya diğer üreticiler?

Malum artık günümüzde satışa sunulan akıllı telefonların büyük bir bölümünde type-c bağlantı arayüzü kullanılıyor.

Dolayısıyla Android tarafında farklı bir markaya geçseniz de şarj kablosu tarafında bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.

iPhone 12 şarj kablosu

Apple yaptı diye hepsi yapıyor!

Hali hazırda uygun fiyata satılan modellerin büyük bir çoğunluğunun kutusundan zaten kulaklık çıkmıyor. Önümüzdeki dönemde Android tarafındaki bazı üreticilerden de Apple’ın adımına benzer adımlar gelmesi bekleniyor.

Malum, 2016’da Apple 3.5mm’lik kulaklık jakını telefondan kaldırdığında da tepkiyle karşılanmıştı. Sonrasın da gördük ki Android tarafındaki pek çok üretici de benzer bir yol izlemeye başladılar. Dolayısıyla aynı durumun şarj aleti ve kulaklık sürecinde de yaşanması bizleri şaşırtmayacaktır.

5G yüzünden akıllı telefon fiyatları artacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting