Ana Sayfa Apple Volkswagen Apple Car projesinden korkmadığını duyurdu

Volkswagen Apple Car projesinden korkmadığını duyurdu

Volkswagen Apple Car konusunda özgüven sahibi bir profil çiziyor. Neticede Apple’ın elektrikli otomobil projesi için hala vakit var. Reuters’a göre, VW başkanı Herbert Diess, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung’a verdiği röportajda şirketin bir Apple otomobilinden “korkmadığını” söyledi.

CEO, otomobil endüstrisinin “tek hamlede devralabileceğiniz” bir teknoloji sektörü olmadığını da sözlerine ekledi. Volkswagen CEO’su Diess, piller, tasarım ve yazılım konusunda yetenekli olduğu için Apple’ın bu alana girmesinin mantıklı olacağını söyledi. Söylentiler, Apple’ın daha fazla menzil sunacak “çığır açan” bir pil tasarımına giriştiğini öne sürüyor. LiDAR ve diğer teknolojiler de kendi kendine sürüş yetenekleri sağlıyor. Yeni geliştrilen teknolojinin sürüş açısından daha güvenli olması bekleniyor.

Volkswagen Apple Car projesinden korkmadığını duyurdu

Apple, arabasını üretime sokmak için çok sayıda engelle karşı karşıya. Gelişmiş bir EV yapmanın zorluklarına ek olarak, arabaları veya bileşenleri kendileri üretmeyecekse ortakları da ayarlaması gerekiyor. Hyundai artık Apple ile bir oluşturmadığını bildirdiğinden beri durum havada kalmıştı. Ancak aracın çıkması beklenen 2024 yılına ise hala vakit var. Bu nedenle olası işbirlikleri hakkında yeni isimler duyabiliriz.

Palm CEO’su Ed Colligan’ın 2006’da Apple’ın akıllı telefon işine “öylece girmeyeceğini” söylemişti. Ancak şu an Apple’ın akıllı telefon ürünleri açık ara fark atıyor. VW, elektrikli otomobillerde Palm’ın telefonlarda olduğundan kesinlikle daha güçlü bir konuma sahip. Dolayısıyla olası bir ittifak çok başarılı sonuçlar görebiliriz.

GeForce RTX 3060 ekran kartı geliyor! İşte fiyatı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting