Apple Watch, watchOS 10 ile yenilendi

Apple Watch, watchOS 10 ile yenilendi

watchOS 10 geldiğinde Apple Watch cihazınız çok farklı görünebilir. Beklendiği gibi şirket, akıllı saat kullanıcı arayüzüne, ürün yazılımının şimdiye kadarki en büyük güncellemelerinden birinin bir parçası olarak bir revizyon sunuyor. İşte tüm detaylar.

Orijinal Apple Watch kullanıcı arayüzü kısmen, farklı uygulamalar ve özellikler için bir pencere öğesi döngüsü olan Glances etrafında tasarlanmıştı. Apple sonunda uygulamalara daha fazla önem vermek için Glances’tan uzaklaştı, ancak şimdi şirket widget’ları Watch arayüzünün daha büyük bir odağı haline getirmeye çalışıyor. Widgetler, Apple Watch’ta uzun süredir bulunan Siri saat kadranına benzer şekilde çalışıyor gibi görünüyor. Yeni update ile çok daha fazla özellik entegre olabilecek. Zamanlayıcılar, kronometreler ve podcast’ler gibi şeyler, kullanıldıklarında pencere öğesi olarak görünecek. En sevdiğiniz komplikasyonları içeren bir widget’ınız bile olabilir.

Apple Watch, watchOS 10 ile yenilendi

Activity uygulaması yakında köşe kısayollarını içerecek. Tepeyi çevirerek daha fazla veri görüntüleyebileceksiniz. Dünya Saati uygulaması da bir güncelleme alıyor. Yeni güncelleme ile farklı saat dilimlerinde günün saatini yansıtmaya yardımcı olmak için dinamik arka plan renklerine sahip olacaksınız ve bu, dünyanın farklı yerlerinde arkadaşlarınız, aileniz veya meslektaşlarınız olduğunda kullanışlı bir özellik olabilir. watchOS 10’da iki yeni saat yüzü geliyor.  Bisikletçiler, WatchOS 10’da gelen güncellemelerden memnun kalacak. Bisiklet sürme seansları sırasında Bluetooth bisiklet sensörlerine bağlanabilecek ve güç ve kalp atış hızı verilerini görüntüleyebileceksiniz. Saatiniz işlevsel eşik gücünüzü de tahmin edebilir. Watch’unuzun takip ettiği bisiklet aktivitesi iPhone’unuzda otomatik olarak görecek.

Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir