Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor

Samsung, yeni televizyonlarını bu tarihte görücüye çıkaracak

Samsung bir taraftan akıllı telefon pazarındaki hakimini sürdürmek isterken diğer taraftan ise akıllı televizyon sektörüne yönelik ciddi hamleler yapmaya devam ediyor.

Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor. Samsung, 2023 QD-OLED TV serisini Hindistan pazarına sunarak S90C ve S95C modellerini tanıttı. Bu lansman, Güney Koreli devin Hindistan’da OLED TV’leri piyasaya sürdüğü ilk kez oldu. Şimdi Samsung, Hindistan’ın büyüyen OLED TV pazarında LG ve Xiaomi gibi firmalara meydan okuyacak.

Samsung OLED TV

S90C ve S95C modelleri, 55 inç, 65 inç ve 75 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutunda mevcut. Fiyatlar, INR 169,990’dan (yaklaşık $2,062) başlıyor ve Samsung, her iki TV modeli için iki yıllık garanti sunuyor. Ayrıca, belirli kredi kartlarına %20’ye varan bir geri ödeme fırsatı da sağlıyor. EMI seçenekleri aylık INR 2,990’dan (yaklaşık $35) başlamaktadır.

Hindistan genelinde satışa sunulan bu televizyonlar, Samsung.com, Samsung Mağazaları ve yetkili satıcılar aracılığıyla alınabilir. Samsung, yeni QD-OLED TV’lerin Hindistan’da üretildiğini belirtti.

Xbox oyunları

Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor

Her iki televizyon modeli de Samsung Display tarafından üretilen 4K QD-OLED panellere sahip. 144Hz yenileme hızı, harika siyahlar ve %100 renk hacmi gibi özelliklerle donatıldılar. HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive, HDR10+ Gaming, HLG, AMD FreeSync Premium Pro, Dolby Atmos ve ALLM ile de uyumlu olan bu TV’ler, yansımayı engelleyen bir kaplamaya sahip ve 1,500 nit’e kadar zirve parlaklığa ulaşabiliyorlar.

S90C modelinde, 2.1 kanallı 40W hoparlör sistemi bulunurken, S95C modelinde ise 4.2.2 kanallı 70W hoparlörler bulunuyor. Her iki model de Q-Symphony 3.0’a sahip. Bu, TV hoparlörleri ve uyumlu Samsung soundbar hoparlörleri aracılığıyla sesi eş zamanlı olarak çoğaltabilme yeteneği sunuyor. Bu yeni Q-Symphony sürümü, TV’nin Yapay Zeka İşlemcisi’ni kullanarak daha etkileyici bir ses deneyimi sunabilir. Ek olarak, OTS+ (Object Sound Tracking+), Active Voice Amplifier ve VESA montaj desteği gibi özellikler de mevcut.

ifa 2018 1

Bağlantı özellikleri arasında dört adet HDMI 2.1 portu (eARC özellikli biri), üç adet USB portu, bir adet Ethernet portu, bir adet optik ses çıkışı portu, bir adet RF portu, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, Tap Sound, Tap View, AirPlay 2, DLNA ve Miracast bulunuyor. Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor. Samsung akıllı televizyon sektörü için iddialı adımlar atmaya devam ediyor.

Altın dövizden daha karlı! Millet akın akın alıyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir