Ana SayfaAkıllı SaatApple Watch Ultra tamiri o kadar da kolay değil

Apple Watch Ultra tamiri o kadar da kolay değil

Apple tarafından 7 Eylül’de tanıtılarak satışa sunulan yeni akıllı saat modeli Apple Watch Ultra, tamir konusunda tüm yeni akımları yıkıp geçmişe benziyor.

Apple Watch Ultra tamiri o kadar da kolay değil. Teknoloji dünyasında son zamanlarda son derece kuvvetli esen yeni bir furya var: Kendin tamir et. Başta Samsung, Apple ve Google olmak üzere birçok büyük marka, yeni cihazlarının servise ihtiyaç duyulmadan birçok açıdan ev ortamında tamir edilebilmesinin önünü açıyor. Tabi bu gelişmelerin, genellikle markaların kendi isteğiyle değil de Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici kurumların zorlamalarıyla olduğunun da altını çizelim.

apple watch ultra

Neyse tekrar konumuza dönecek olursak, Apple tarafından geçtiğimiz haftalarda tanıtılarak satışa sunulan yeni Apple Watch modellerinin de ev ortamında gayet kolay bir şekilde tamir edilebileceği düşünülüyordu. Aslına bakarsak, Apple Watch Series 8 modeli için bu düşüncenin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Ancak eğer bir Apple Watch Ultra alıyorsanız, size tavsiyemiz kesinlikle bunu denememeniz olacaktır.

Apple watchOS 8, ultra geniş bant teknolojisi ve birkaç yeni özellik için destek getiriyor

Apple Watch Ultra tamiri o kadar da kolay değil

Bu konuya merakıyla bilinen 9to5mac editörü Derek Wise, Apple Watch Ultra’yı dağıtıp sonra tekrar toplamayı denedi. Ancak daha ilk andan bunun ne kadar zor bir şey olduğunu anlamış oldu çünkü Ultra modeli, Series 8’deki gibi basit bir kasa yapısına sahip değil. Saatin içini açmak için bile 4 farklı vidanın sökülmesi gerekiyor. Sonrası ise tam bir kabus.

Apple watchOS 8, ultra geniş bant teknolojisi ve birkaç yeni özellik için destek getiriyor

Bilindiği üzere Apple Watch Ultra, ekstrem sporlar için geliştirilmiş ve her tür zorlu şart karşısında çalışmaya devam etmesi amaçlanmış bir saat. Bu kapsamda da su almaması çok önemli. İşte cihazın açılmasıyla birlikte büyük bir ihtimalle su almayı engelleyici katman yırtılacaktır ve bunu tekrar onarmak da mümkün olmuyor. Bu sebeple eğer bu katmanı yırtmadan açmayı başaramazsanız, ya bu yedek parçanın yenisini alacaksınız ya da saati bu şekilde kullanacaksınız. Tabi zorluklar bununla da sınırlı kalmadı ancak sanıyoruz Apple Watch Ultra’yı evde neden tamir etmemeniz gerektiğini anlatabilmek için bu kadarı yeterlidir.

iPhone 14 serisi talepleri beklentinin altında kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting