Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 detayları ortaya çıktı

t111

Snapdragon 7 Gen 1 işlemci bu yılın başlarında duyurulurken, birkaç akıllı telefonda kullanılmıştı. Şirket şimdi Snapdragon 7 Gen 2 üzerinde çalışıyor. 

Son gelen bilgilere Qualcomm SM7475 model numaralı yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. SM7475, Snapdragon 8 Gen 1’in geliştirilmiş bir versiyonu olarak gelebilir.  Bu yeni işlemcinin  üç kümeli bir tasarıma sahip olduğu söyleniyor. Bir asal, üç altın ve dört gümüş çekirdek. Asal çekirdek 2.4GHz’de çalışacak, altının ise kabaca aynı frekansta zirve yaptığı söyleniyor. Gümüş çekirdek 1.8 GHz hızında çalışacak. Bu, Snapdragon 7 Gen 1 ile tamamen aynı görünüyor.

Snapdragon 7 Gen 2

 

Snapdragon 7 Gen 2 SoC ile ilgili herhangi bir bilginin yer almadığını belirtelim. Yeni yonga seti ise, yeni çekirdek tasarımları bekleyebiliriz. Bu, Snapdragon 7 Gen 1’deki A710 ve A510’a kıyasla Prime ve Altın çekirdekler için Cortex A715 ve Gümüş çekirdekler için A510 anlamına geliyor. Snapdragon 7 Gen 2, küçük bir performans artışıyla gelebilir, ancak verimlilikte sağlam bir gelişme olabilir. 

Qualcomm’un Snapdragon Zirvesi önümüzdeki ay gerçekleşecek ve yonga üreticisinin etkinlikte Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurması bekleniyor. Böylece o zaman da Snapdragon 7 Gen 2 ile ilgili bazı detayları bekleyebiliriz. 

HTC, yeni bir VR kulaklığı piyasaya sürmeye hazırlanıyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir