Ana SayfaAppleApple'dan uygun fiyatlı akıllı hoparlör!

Apple’dan uygun fiyatlı akıllı hoparlör!

Geçtiğimiz yıl tanıtıp, satışa sunduğu HomePod ile akıllı hoparlör pazarına giriş yapan Apple, şimdi de uygun fiyatlı yeni bir model üzerinde çalışıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son yıllarda akıllı hoparlörlerin oldukça revaçta olduğunu söylemek sanırım pek de yanlış olmayacaktır. 2015’te Amazon ve Google öncülüğünde oluşturulan bu sektör, gün geçtikçe daha da geniş bir hacme kavuşuyor.

Bu sektördeki parasal hacmin büyümesi, diğer büyük teknoloji üreticilerinin de mevcut pazara girmesine zemin hazırladı. Sonuç olarak günümüze geldiğimizde akıllı hoparlör pazarında boy gösteren pek çok firma olduğunu görüyoruz. Nitekim Apple da bunlardan birisi.

Apple akıllı hoparlör pazarından vazgeçmiyor

Hatırlanacağı üzere Apple geçtiğimiz yıl HomePod ismini verdiği akıllı hoparlörü ile pazara dahil olmuştu. Genel anlamda beklentiler hayli fazlaydı. Keza Apple’ın Amazon ve Google’ı zorlayabileceği ve pazarda hatırı sayılır bir paya ulaşacağı iddia ediliyordu. Nitekim bu iddiaların hiçbiri doğru çıkmadı.

HomePod satış rakamları bazında beklentilerin çok gerisinde kaldı. Bu durumun temel nedeni ise benzer hoparlörlerin 150 dolara satılırken, HomePod’un 350 dolarlık etikete sahip olmasıydı. Nitekim hatasını fark eden Cupertino merkezli şirket, şimdi de farklı bir ürünle rakiplerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

akıllı hoparlör

Sızdırılan bilgilere göre Apple’ın yeni akıllı hoparlörü 200 dolarlık bir etikete sahip olacak. Ayrıca yonga seti tarafında da A serisi yerine MediaTek tarafından üretilen bir yonga setinin kullanılacağı iddia ediliyor. İşin en can alıcı noktası ise hoparlörün Apple yerine Beats logosu taşıyacak olması. Bilindiği üzere Apple geçtiğimiz dönemde Beats’i satın almıştı.

Şimdi asıl merak edilen unsur ise bu yeni akıllı hoparlörde Siri’nin olup olmayacağı. Bekleyip göreceğiz.

Samsung’dan yeni üst segment model!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting