Ana SayfaGenelApple üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarına izin verecek!

Apple üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarına izin verecek!

Apple, geliştiricilerin Güney Kore’deki uygulamalar için alternatif ödeme sistemleri kullanmasına izin vermeye başladığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Şirket ülkede büyük uygulama mağazalarının alternatif ödeme yöntemlerine izin vermesini gerektiren yeni bir yasaya uymak için harekete geçti. Apple, ücrette hafif bir düşüşe rağmen, uygulama işlemlerinden hala kesinti yapıyor.

Apple üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarına izin verecek!

Şirketin kendi ödeme sistemine alternatifleri kullanmak için geliştiricilerin, Kore App Store için uygulamalarının özel bir sürümünü oluşturmaları gerekecek. Şirket, KCP, Inicis, Toss ve NICE olmak üzere dört Güney Koreli ödeme sağlayıcısını onayladı. Diğerlerinin, geliştirici web sitesindeki bir talep yoluyla Apple tarafından onaylanması gerekiyor. Satın Almak İçin Sor ve Aile Paylaşımı gibi belirli özellikler kullanılamayacak. Şirket, abonelik yönetimi veya geri ödemelerle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmiyor.

Şirket başlangıçta yasaya itiraz etti, ancak sonunda normal yüzde 30 komisyonunu yüzde 26’ya düşürmeyi kabul etti. Bu, yasanın açıklanmasından kısa bir süre sonra her zamanki komisyonunda yüzde dört indirimle Play Store uyumluluk planlarını açıklayan Google ile aynı oranlar sağlandı.

Şirket, Epic Games’in Fortnite’ı App Store’dan kaldırdığı için dava açmasının ardından son birkaç yılda politikalarına yönelik saldırılarla karşı karşıya kaldı. ABD’de, önerilen Senato faturaları, şirketi iOS’ta uygulamaların yandan yüklenmesine ve diğer önlemlere izin vermeye zorladı. Geçen yıl Apple, ekosistemini neden kapalı tutabilmesi gerektiğini açıklayan 16 sayfalık bir rapor yayınladı.

Galaxy S23 serisinde yükseltilmiş telefoto sensör bulunmayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting