Ana SayfaAppleApple tüm MacBook modellerini elden geçirecek

Apple tüm MacBook modellerini elden geçirecek

Teknoloji dünyasındaki öncü isimlerden biri olan Apple mini-LED teknolojisi ile gelecek olan MacBook modelleri için kolları sıvadı. İşte detaylar.

Apple tüm MacBook modellerini elden geçirecek. Bu durumun temel sebebi ise artık MacBook ekranlarında mini-LED teknolojisinin kullanılacak olması.

Malum, teknoloji dünyasını az çok  yakından takip edenlerin de bildiği üzere Apple uzun bir süredir mini-LED teknolojisi üzerinde çalışıyor. Apple’a yakın kaynaklardan biri olan Ming Chi Kuo bu çalışmaların sona erdiğini ve Apple’ın MacBook modellerini yenilemek için kolları sıvadığını açıkladı.

Zaten bir süredir Apple’ın yeni çıkacak olan MacBook modellerinde mini-LED teknolojisini kullanan ekranlara yer vereceği konuşuluyordu.

Apple tüm MacBook modellerini elden geçirecek

Apple’ın bu revizyon ile birlikte yeni MacBook modellerinde touch screen kısmını da kaldırması bekleniyor.

Malum MacBook Pro modellerinde kullanılan bu küçük ekran çok da verimli olmamıştı. Dahası sürekli arıza vermesi MacBook kullanıcılarını cihazdan soğuttu.

Dolayısıyla Apple’ın mini-LED revizyonuyla birlikte bu dokunmatik ekranı da rafa kaldırması bekleniyor. En azından sızdırılan son bilgiler bu yönde diyebiliriz.

Apple’ın mini-LED ekranlarla donatacağı yeni nesil MacBook modellerini ne zaman satışa sunacağı ise şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen 2022 içerisinde bu MacBook modelleriyle tanışacağız.

Öte yandan Apple’ın yeni nesil MacBook modellerinde de ARM tabanlı yongalar kullanmaya devam edeceğini hatırlatalım. Elbette dileyenler için klasik Intel logolu işlemcilere sahip modeller de gelecektir.

Apple yine bomba gibi geliyor!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU