Ana sayfa Apple Apple teknik servis ismini kullanarak dolandırdılar!

Apple teknik servis ismini kullanarak dolandırdılar!

Dolandırıcılar bugüne kadar hiç kimsenin aklına gelmeyen Apple teknik servis ismi ile dolandırdı. Daha önceden de defalarca çeşitli dolandırıcılık faaliyetine rastlansa bile bu ilk oldu. İşte konuyla ilgili haberimizin detayları.

Bildiğimiz üzere internet kullanılarak çok fazla dolandırıcılık faaliyetleri yürütülüyor. Bazıları telefonla arayarak kullanıcıları dolandırırken bazıları da internet üzerinden bu işi yapıyor. Teknoloji ve bilgisayarlar ile çok da ilgisi olmayan Dianne Waunsch adlı bir kişi, kendisini arayıp teknik servis ekibinden olduğunu söyleyenlere bütün bilgilerini verdi.

Apple teknik servis üzerinden aradığını söyledi

Waunsch’u telefonla arayan iyi niyetli(!) teknik servis elemanı, ona Apple ile ilgili bazı teknik bilgiler vermek istediğini söyledi. Buna inanan Apple kullanıcısı kendisi ile ilgili ne kadar bilgi varsa verdi ve işin sonunda çok üzüleceği durumlarla karşılaştı.

Akıllı telefon kullanıcılarına sunulan uygulamalar arttıkça dolandırıcılık faaliyetleri de artıyor. Bu uygulamalar üzerinden yardım edeceğini söylüyor ve kullanıcılara ait bütün bilgileri çalıyor. Elbette birçok kişi bu tür dolandırıcılık faaliyetlerinin farkında. Ancak teknoloji ile pek ilgisi olmayan kişiler hızlıca kandırılabiliyor. Böyle bir durumda kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere bütün kullanıcı bilgileri dolandırıcılara kaptırılıyor.

Apple veya diğer başka kuruluşların ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık faaliyetlerinde son zamanlarda ciddi bir artış var. Bunun engellenmesi için bütün departmanlar çalışıyor. Eğer sizler de daha önce böyle bir dolandırıcılık faaliyeti ile karşı karşıya geldiyseniz, yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Çin’de Apple satışları herkesi şaşırttı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler