Apple tek kamera olayını artık bırakıyor!

apple türkiye 2

Akıllı telefonun öncü isimlerinden biri olan Apple, en düşük modellerinde bile çift ana kameraya geçmek için nabız yokluyor. Öyle ki iPhone SE3’ün de çift ana kamera ile geleceği iddia ediliyor. İşte detaylar.

Apple tek kamera olayını artık bırakıyor! Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Apple önümüzdeki ay yeni bir telefon daha tanıtacak. Genel kanı Apple’ın tanıtacağı yeni telefonun SE3 olacağı yönünde. Keza Apple’a yakın kaynaklar da bu söylentileri doğruluyor.

Peki yeni SE modelinde ne gibi özellikler olacak? Şimdiye kadar yeni SE modeliyle ilgili bir dizi bilgi sızdırılmıştı. Bazı kesimler yeni SE modelinin klasik iPhone 8 hatlarına sahip olacağını iddia ediyor. Bazı kesimler ise bu iddiaların aksine yeni SE modelinin XR tarzında bir tasarımla geleceğini söylüyor.

Apple, iPhone 13 serisi hakkında açıklama yaptı

Apple tek kamera olayını artık bırakıyor!

Geçtiğimiz gün iPhone SE modeliyle ilgili bazı yeni iddialar ortaya atıldı. Buna göre Apple yeni SE modelinde çift ana kamera modülü kullanacak.

Hali hazırda satışa sunulan son iPhone modellerinde en az 2 kamera yer alıyor. Pro segmentindeki modellerde ise LIDAR sensörüne 3’lü bir kamera modülü eşlik ediyor.

Eğer gerçekten de SE çift ana kamera ile gelirse piyasadaki dengeleri değiştirebilir. Gerçi çift kameralı ve XR düzenindeki bir SE modelinin iPhone 11 ve iPhone 12’ye rakip olacağını söyleyebiliriz. Apple bu duruma sıcak bakar mı kestirmek biraz güç. Yine de bekleyip göreceğiz.

Katlanabilir ekranlar tarafında Samsung’un yeni rakibi BOE!