Apple, SharePlay’i macOS Monterey’e getirdi!

Apple, SharePlay'i macOS Monterey'e getirdi!

Apple için büyük bir ürün yazılımı günü. Şirket yalnızca iPhone, iPad ve HomePod için güncellemeler yayınlamakla kalmıyor, aynı zamanda macOS Monterey‌ 12.1 de artık mevcut. İşte detaylar.

Apple iPhone cihazlar için iOS 15.2 yazılımını sundu. Bunun yanı sıra MacOS Monterey 12.1 de geldi. Bu kapsamda cihazlara bir çok yenilik ve güncelleme sunuldu. Belki de en dikkate değer yeni özellik, 32 kişiye kadar aynı TV şovlarının, filmlerin, müziklerin, canlı yayınların ve FaceTime aramalarında birbiriyle senkronize olarak daha fazlasının keyfini çıkarmasını sağlayan SharePlay.

Apple, SharePlay'i macOS Monterey'e getirdi!

TV+, Apple Music ve Fitness+ gibi Apple hizmetlerinin yanı sıra Paramount+, TikTok, Twitch ve NBA dahil olmak üzere bir dizi üçüncü taraf uygulaması SharePlay’i destekliyor. Aramadaki herkes içeriği duraklatabilir, oynatabilir, hızlı ileri veya geri sarabilir ve biri konuştuğunda Apple müzik veya videonun sesini otomatik olarak düşürür. Ekranınızı SharePlay aracılığıyla da paylaşabileceksiniz. Şirket, Ekim ayında iPhone ve iPad’de SharePlay’i piyasaya sürmüştü. Şirket aynı gün macOS Monterey’i piyasaya sürdü ve SharePlay’i sonbaharda daha sonra masaüstü bilgisayarlara getireceğini söyledi.

Apple’ın bugün iPhone ve iPad’e getirdiği birçok özellik macOS Monterey’e de ulaştı. Şirket ayrıca macOS Monterey 12.1’deki bazı hataları da giderdi. Daha önce, “YouTube.com’da HDR video oynatmanın 2021 MacBook Pro bilgisayarlarında problemle yol açmasına neden olabileceği” söylenmişti. Bu problem de giderildi.  Harici ekranların bazı MacBook Pro ve MacBook Air sistemlerini Thunderbolt veya USB-C bağlantısı aracılığıyla şarj etmesini engelleyen bir sorun da çözüldü.

Apple çalışanlarının maaşları dudak uçuklattı: İşinizden istifa edebilirsiniz