Apple çalışanlarının maaşları dudak uçuklattı: İşinizden istifa edebilirsiniz

Apple için zor günler! Eski çalışanı şikayetini geri almayacağını duyurdu

Apple çalışanlarının maaşları en çok merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Bazıları onların yüksek miktarlarda kazanç elde ettiğini düşünürken kimileri ise ortalama olduğu kanaatinde.

Apple çalışanlarının maaşları diğer markalara oranla biraz daha yüksek denilebilir. Elbette her departmanın farklı bir kazancı oluyor. Öncelikle satış departmanı ile başlayalım. Burada çalışanlar en düşük 35 bin dolar kazanırken en fazla 191 bin dolar yıllık maaş alıyor. Diğer firmalar ile kıyaslandığında ortalama bir ücret olduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle Facebook gibi şirketler bir miktar daha fazla maaş imkanı sunuyor. Böylece iyi geliştiricileri kendi bünyesinde toplayabiliyor. Apple ise en az Facebook ile yarışabilecek kadar bonkör. Mesela şirketin ürün departmanı en düşük 110 bin 950 dolar maaş alırken en yüksek 240 bin dolar maaş elde ediyor.

Apple çalışanlarının maaşları ortalamadan biraz yüksek

Şirketin çalışanlarının aldıkları maaşlara baktığımızda mühendislik departmanı göze çarpıyor. Burada bir mobil geliştirici 112 bin dolar kazanıyor. En yüksek maaşı alan ise mühendislik direktörü. Onlar 301 bin dolar yıllık maaş elde ediyor.

Apple çalışanlarının maaşları

Pazarlama departmanına baktığımızda en düşük ücretin SEO uzmanına verildiğini görüyoruz. 76 bin 609 dolar alan SEO uzmanları yüksek miktarda maaş alanlarla yarışmakta biraz zorlanıyor. Mesela yine aynı departmanda pazarlama müdürü 255 bin dolar yıllık gelir elde ediyor. Apple çalışanlarının maaşları bu şekilde incelendiğinde ortalamanın biraz üstünde diyebiliriz.

Apple için zor günler! Eski çalışanı şikayetini geri almayacağını duyurdu

Yönetici departmanında ise yönetim asistanı 123 bin dolar yıllık maaş alıyor. Yönetici asistanı ise yıllık 76 bin 161 dolar gelir elde ediyor. Apple markasının yıllık olarak verdiği maaşlar bu şekilde. Sizce bu ücretler dünyanın en değerli şirketi için düşük kalıyor mu? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir