Ana SayfaGenelApple Samsung ile olan farkı kapatıyor

Apple Samsung ile olan farkı kapatıyor

Avrupa kıtasındaki akıllı telefon satışları, yılın birinci çeyreğinde geçtiğimiz döneme göre gerilese de, listenin en çok satan ilk 5 markası değişmedi.

Apple Samsung ile olan farkı kapatıyor. Akıllı telefon dünyası, son 10 yılda görmediği bir sorunla karşı karşıya. Ünlü araştırma şirketi Counterpoint Research tarafından yapılan araştırmalara göre, 2022 yılının ilk çeyreğinde satışlar birçok farklı sebebe bağlı olarak azaldı. Şirket tarafından yayınlanan rapora göre, Avrupa kıtasında satışların azalmasının en önemli nedeni akıllı telefon sevkiyatının azalmış olması. Tabi sevkiyatın azalmasının nedeni de bir türlü tam anlamıyla çözülemeyen çip sorunu.

Apple, iPhone cihazlarıyla ilgili yeni bir iddi ile karşı karşıya

Yeniden araştırma sonuçlarına dönecek olursak Counterpoint Research şirketi, 2022 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’daki akıllı telefon satışlarının 2021 yılının ilk çeyreğine göre %12 oranında azaldığını tespit etti. Akıllı telefon pazarının kimler arasında paylaşıldığını da belirleyen şirket, pazarın lider isminin geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yine Samsung olduğunu söyledi.

Apple RealityOS için ticari marka başvurusunda bulundu

Apple Samsung ile olan farkı kapatıyor

Araştırma sonuçlarına göre, 2021 yılının ilk çeyreğinde %37 paya sahip olan Samsung, bu yılın ilk çeyreğinde ise %35 oranıyla yine sektördeki liderliğini sürdürdü. İkinci sıradaki Apple’ın payı aynı dönemlerde %24’den %25’e çıksa da, satılan adet anlamında Amerikalı şirket %6’lık düşüş yaşadı.

Apple, iOS 15.5'i yükseltmelerle kullanıma sunuyor

Üçüncü sırada bulunan Xiaomi’nin pazar payı %19’dan %14’e düşerken, Oppo’nun pazar payı ise her iki dönemde de %6’da sabit kaldı. Ancak tıpkı Apple’da olduğu gibi Oppo’da da satış adeti anlamında %8’lik düşüş mevcut. Gelelim listede hem pazar payını hem de satış adetini arttıran tek firma olan Realme’ye. Çinli şirket, Avrupa’daki payını %2’den %4’e çıkarttı. Bununla birlikte şirketin satış adeti anlamındaki değişimi ise %67 olarak gerçekleşti.

Samsung akıllı bileklik için geri sayıma geçti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting