Ana sayfa Apple Apple, Otomobil Dünyasını da Ele Geçirdi!

Apple, Otomobil Dünyasını da Ele Geçirdi!

Apple, sadece akıllı telefon veya bilgisayar üretmekle yetineceğe benzemiyor.

Geçtiğimiz hafta sizinle paylaştığımız haberde, Apple’ın, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’yı satın almak üzere görüşmelere başladığını duyurmuştuk. Büyük Elma, otomobil dünyasında ısınma turları atıyor gibi zira, şirket, bazı lüks otomobil üreticileriyle anlaşma yaptı.

Alman Mercedes, İtalyan Ferrari ve İsveçli Volvo ile yapılan anlaşmaya göre; CarPlay adı verilen yazılım sayesinde Apple Maps, Siri, video, sesli arama, metinleri sesli okuma, navigasyon, müzik ve benzeri uygulamalar, otomobillerin medya servislerine entegre edilecek. Sistem, gelecek hafta, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenecek otomobil fuarında resmen kamuoyuna tanıtılacak.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler