Ana SayfaAppleApple Music pil tüketimini artırıyor mu?

Apple Music pil tüketimini artırıyor mu?

Apple kullanıcıları arasında yükselen yeni bir şikayet gözleri, Apple’ın müzik uygulamasına çekti. Spotify ile rakip olması için geliştirilen uygulama iPhone’ların pilini hızla tüketiyor mu? Üstelik de uygulama kapalı olsa bile…

Apple Music pil tüketimi için hiç de yararlı bir uygulama olmayabilir. Tüm uygulamalar, telefonun enerjisini bir miktar tüketir ancak Apple’ın müzik uygulaması için bu miktar çok fazla gibi görünüyor.

Apple Music pil canavarı çıktı ama öyle böyle değil!

Kullanıcı şikayetlerine göre müzik uygulaması kapalı olsa bile telefonun şarjını hızla yemeğe devam ediyor. Ve daha da kötüsü, telefonu “düşük enerji tüketimi” moduna alan kullanıcılar bile müzik uygulamasının devasa enerji ihtiyacını durduramıyor.

Şikayetlere göre, en son iOS versiyonuna güncelleme yapılsa bile sorun çözülmüyor.

- Reklam -

Peki bunun bir çözümü yok mu?

Bazı kullanıcıların rapor ettiğine göre, iWatch kullanan kullanıcılar iWatch’ın iPhone ile bağlantısı kesildiğinde müzik uygulamasının pil tüketimi duruyor.

Amazon akıllı market arabası tanıttı

Bazı kullanıcılara göreyse Arkaplan Tazelem özelliği kapatıldığında müzik uygulaması pil tüketimini durduruyor. Ancak bu iki tavsiyeyi de deneyen pek çok kişi işe yaramadığını dile getiriyor.

apple music pil

Apple’ın şu ana kadar konu hakkında bir açıklaması da bulunmuyor. Bakalım iPhone kullanıcıları telefonlarını kaç ay daha prize takılı olarak kullanmaya mecbur kalacak.

Peki siz de benzer pil/şarj problemleri yaşıyor musunuz? Cihazınızda Apple Music uygulamasını kullandığınız için pilinizin bittiğini gözlemlediniz mi? Konu hakkında deneyimleriniz varsa bunu yazar mısınız?

- Reklam -
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting