Ana sayfa Apple Apple Maps'ten "bina içi navigasyon" atağı!

Apple Maps’ten “bina içi navigasyon” atağı!

Apple’ın popüler harita servisi, uzun süredir üzerinde çalışılan bina içi navigasyon özelliğinde ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Dünya çapında 20’den fazla AVM ve havaalanı Apple Maps’in veritabanına girmiş durumda.

Apple Maps kapalı alanlarda da kendine güveniyor

Harita ve navigasyon uygulamaları karışık sokak ve caddelerde çok işimize yarıyor. Ancak şimdi başka bir moda daha var; bu uygulamalar artık bize karışık binaların içerisinde de yardımcı olacak. Uzun süre önce başlayan çalışmalar Apple tarafında meyve vermeye başladı.

Apple’ın harita uygulaması; ABD, Danimarka, Singapur, Honk Kong ve Kanada’da toplamda 22 binanın içerisini detaylı şekilde kullanıcılarına sunuyor. Bu binalar içerisinde AVM ve havaalanı gibi yapılar bulunuyor.

Ayrıca yeni eklenen özellikle birlikte çok daha detaylı incelemek mümkün. AVM’lerde mağazalar, fast-food restorantları; havaalanlarındaysa kapılar, mağazalar gibi her türlü şeyin yerini kolayca bulmak mümkün.

Umarız bu faydalı özellik, ilerleyen dönemde çok daha fazla binanın içine eklenerek Türkiye kullanıcılarının da işine yarayacak bir hale gelir.

MediaTek 5G için kolları sıvadı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler