Ana SayfaHaberApple, macOS Universal Control'ü 2022 baharına kadar erteledi

Apple, macOS Universal Control’ü 2022 baharına kadar erteledi

WWDC’de Apple, kullanıcıların birden fazla Mac’i ve iPad’i tek bir fare ve klavye ile kontrol etmesine olanak tanıyan Universal Control (Evrensel Kontrol) adlı bir özellik tanıtmıştı. Ancak bu özelliğin gelişi tekrar ertelendi. İşte detaylar.

Ekim ayında macOS Monterey‘i piyasaya sürdüğünde Apple, bu özelliğin ve SharePlay’in sonbaharda Mac’lere geleceğini söyledi. SharePlay artık Mac’te mevcut olsa da, Universal Control için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Apple, macOS Universal Control'ü 2022 baharına kadar erteledi

Apple, Universal Control’ün 2022 baharına kadar kullanılamayacağını belirtmek için web sitesini güncelledi. İlk olarak 9to5 Mac tarafından fark edilen bu durum özelliğin gecikeceğini tüm kullanıcılara bildirmiş oldu. Söz konusu gecikme yakın gelecekte cihazlar arasında daha sorunsuz bağlantı kurmayı umut edenler için bir hayal kırıklığı olabilir. Yine de, potansiyel olarak hatalı bir sürüm yayınlamak yerine özelliğin doğru çalıştığından emin olmak daha iyi. Geldiğinde, özellik MacBook ve Macbook Pro (2016 ve üstü), 2019 Mac Pro, MacBook Air (2018 ve üstü), iMac (2017 ve üstü) ve son zamanlardan itibaren 5K Retina 27 inç iMac’te kullanılabilecek. Desteklenen tabletlerde ise Universal Control ile iPad Pro, iPad Air (3. nesil ve üzeri), iPad (6. nesil ve üzeri) ve iPad mini (5. nesil ve üzeri) kullanabileceksiniz.

Tüm cihazlarda aynı Apple Kimliği ile iCloud’da oturum açmanız gerekecek. Bunları USB üzerinden bağlayabilir veya cihazlar birbirinden uzakta olsalar bile Evrensel Kontrolü kablosuz olarak kullanabilirsiniz.

Apple çalışanlarının maaşları dudak uçuklattı: İşinizden istifa edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting