Apple MacBook Pro modelleri 2023’ün başlarında piyasaya sürülebilir

M2 Pro ve Max çipli Apple MacBook Pro'lar bu sonbaharda geliyor!

Apple, bir süredir yeni MacBook Pro modelleri üzerinde çalışıyordu. Firmanın yeni cihazları 2023’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Apple, yeni yonga seti M2 serisini bazı cihazlarında kullanmaya başladı, şimdi bu yonga setini kullanacağı MacBook Pro modelini piyasaya sürecek. Cihaz hakkında bazı bilgiler mevcutken son bilgiler ile beraber çıkış tarihi hakkında da bilgiler geldi.

Son gelen bilgilerde Bloomberg teknoloji analisti Mark GurmanM2 Pro ve M2 Max yongaları tarafından desteklenen 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro’nun 2023’ün başlarında piyasaya sürülebileceğini paylaştı.

Apple MacBook Pro

Yeni Pro modellerinin bu yıl resmi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyordu , ancak ürün dahili olarak ertelendi ve şimdi görünen o ki şirket sorunu her ne ise nihayet düzeltti ve cihazları gelecek yılın başlarında piyasaya sürmek için hazırlanıyor.

Şu an itibariyle, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modelleri için belirli bir piyasaya çıkış tarihi yok, ancak dizüstü bilgisayarların Mart 2023 civarında piyasaya sürülmesini bekliyoruz. Yükseltilmiş yongalar ve belki daha hızlı RAM dışında, dizüstü bilgisayarlarda ekstra yükseltmelerin olması beklenmiyor. Cihazlar halihazırda teknolojinin üst limitlerini kullanıyor durumda.

Şu anda piyasada bulunan 14 inç ve 16 inç Pro, geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürüldü ve M1 Pro ve M1 Max yongaları tarafından destekleniyor. Ekranın üst orta kısmında bir çentik bulunan yeni bir tasarıma sahiptirler. Ayrıca bir HDMI bağlantı noktası, bir MagSafe bağlantı noktası ve bir SD kart okuyucu yuvası ile birlikte gelir.

Raporda, yeni Pro modellerinin yanı sıra, şirketin M3 çipten güç alacak ve 2023’ün sonunda piyasaya sürmesi beklenen yeni bir iMac üzerinde çalıştığı da belirtiliyor. Şirketin ayrıca yeni Apple Mac üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Mini, M2 serisi çip tarafından destekleniyor.

Xiaomi binlerce çalışanını işten çıkarabilir