Ana SayfaGenelApple, App Store'daki kumar uygulamalarının reklamını duraklattı

Apple, App Store’daki kumar uygulamalarının reklamını duraklattı

Son zamanlarda Apple, reklamlardan daha fazla gelir elde etmek için App Store’daki reklam alanını artırdı, ancak bu birden fazla şekilde geri tepti. İşte tüm detaylar.

Reklam alanlarından bazıları kumar servisleri tarafından satın alındıktan kısa bir süre sonra kamuoyunda büyük bir tepki oluştu. Bu, kumar bağımlılığıyla savaşmaya çalışan bazı hassas kullanıcıları zor durumda bırakan bir hamle veya en azından kullanıcıların internette savundukları argüman bu yönde. Buna cevaben Apple, bu tür uygulamaların reklamını duraklattığına dair bir açıklama yaptı. Ancak Apple’ın kararı çok kalıcı görünmüyor. Bu duraklamanın ne kadar süreceği ve sonunda yeni kurallar kapsamında kumar reklamlarına izin verip vermeyeceği açıklanmadı.

Apple, App Store'daki kumar uygulamalarının reklamını duraklattı

Şimdilik durdurulan reklamlar elbette uzun vadede Apple’a zarar verebilir. Gelirlerinin çoğunluğunu reklamlardan sağlayan şirket bu kapsamda bazı zor dönemler atlatabilir. Uzun vadede farklı bir çözümün gelmesi beklenirken şimdilik uygulamaların yasaklanması gibi radikal bir karar yerine reklamların duraklatılması tercih edildi. Bu kapsamda şirketin ilerde hamleleri ne olacak bekleyip göreceğiz. Ancak şimdilik hamle reklamları duraklatmak olarak karşımıza çıkıyor. Şirket resmi bir açıklama yapmasa da kullanıcıların olumsuz yorumlarını oldukça ciddiye alıyor diyebiliriz. App Store üzerindeki uygulamalarla fazlasıyla sorun yaşayan şirket şimdi tekrar yeni bir problemle uğraşıyor. Diğer problemlere bir şekilde çözüm bulunduğu gibi bu soruna da bir çözüm getirilecektir.

Sony, LinkBuds S Earth Blue TWS kulaklıkları piyasaya sürdü

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting