Apple iPhone X’in fişini çekti!


Apple yeni iPhone modellerini tanıtmasının akabinde geçtiğimiz sene Kasım ayında satışa sunduğu iPhone X modelini online satış mağazasından kaldırdı. İşte detaylar.

Apple uzun bir süredir merakla beklenen yeni nesil iPhone modellerini nihayet tanıttı. Cupertino merkezli şirket, Steve Jobs sahnesinde gerçekleşen etkinlikte 3 yeni iPhone modeli tanıttı. Tanıtılan modellerden ikisi premium segmentine hitap ederken, üçüncü model ise biraz daha uygun bütçeli bir seçenek olarak ön plana çıktı.

Etkinlikte tanıtılan iPhone Xs 999 dolardan, iPhone Xs Max ise 1099 dolardan satışa sunulacak. Uygun fiyatlı olarak nitelendirilen iPhone Xr içinse 749 dolarlık bir etiket fiyatı belirlenmiş durumda.

Apple iPhone X’i mağazasından kaldırdı!

Kısaca özetlemek gerekirse, Apple iPhone X’in devamı niteliğinde 3 farklı model tanıttı diyebiliriz. Tanıtımın ardından klasik olarak Apple modellerinin güncel fiyatları gösterildi. Fakat gösterilen cihazlar arasında iPhone X bulunmuyordu.

Dahası etkinlik öncesi kapatılan Apple’ın online mağazasından da iPhone X’in kaldırıldığı göze çarptı. Görünen o ki Apple artık iPhoneX’in fişini çekmiş durumda. Dolayısıyla bu cihazın üretiminin durdurulacağı yönündeki haberlerin de doğru çıktığını görüyoruz.

Öte yandan iPhone Xs’in selefi ile aynı tasarımda olması ve aynı fiyat etiketinden satışa sunulması da iPhoneX’in satıştan kaldırılması için önemli bir etken diyebiliriz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Henüz Apple bu konu hakkında net bir açıklama yapmış değil.

iPhone Xr fiyatı ve özellikleri


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin