Ana sayfa Akıllı Telefon iPhone XR Türkiye fiyatı düştü!

iPhone XR Türkiye fiyatı düştü!

Apple Türkiye, yeni iPhone modellerini duyurmasının akabinde XR’ın fiyatını düşürdü. Böylelikle iPhone XR Türkiye fiyatı düştü! İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Apple bir süredir merakla beklenen yeni iPhone modellerini sonunda tanıttı. ABD merkezli teknoloji devi yeni akıllı telefonlarını tanıtmasının akabinde, XS ve XS Max’ı satıştan kaldırdı. XR ise satışta kalmaya devam etti.

XR’ın devamı niteliğindeki model olan iPhone 11, XR’ın çıkış fiyatından 50 dolar daha düşük bir fiyat etiketiyle görücüye çıktı. Apple’ın iPhone 11 için 699 dolarlık fiyat etiketi belirlemesi sonrasında gözler XR’ın fiyatına çevrildi.

Apple beklenildiği üzere iPhone XR’ın fiyatını da aşağıya çekti. iPhone XR fiyatı 749 dolardan 599 dolara çekildi. Yani ortalama olarak 150 dolar civarında bir indirime gidildi.

Peki gelelim işin asıl bizi ilgilendiren kısmına. Malum, Apple geçen sene dolar kurunu 10 TL gibi absürt bir miktardan hesaplayıp, 750 dolarlık XR’ı 7399 TL’ye satışa sunmuştu.

Genel beklenti Apple’ın dolar kurunu biraz düzelterek hesaplamayı daha adıl bir düzeye çekmesiydi. Fakat beklenen olmadı.

Apple 599 dolara çektiği iPhone XR’ın ülkemizdeki fiyatını da düşürdü. An itibariyle iPhone XR Türkiye fiyatı düştü.

iPhone XR Türkiye fiyatı 6499TL’ye düştü!

Apple Türkiye sitesinde yer alan bilgiye göre iPhone XR Türkiye fiyatı 6499 TL olarak güncellendi. Yani ortalama olarak 900 TL’lik bir indirim söz konusu diyebiliriz.

Peki bu fiyat düzenlemesi adil mi? Elbette hayır. Çünkü 599 dolarlık telefonun 6499 TL’ye satılması demek, kur seviyesinin 10TL’nin de üzerinde hesaplandığını gösteriyor. Elbette bu fiyat içerisinde yüksek vergiler olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Hali hazırda iPhone XR’ı Avrupa ya da ABD’den alıp, 1500 TL düzeyindeki saçma kayıt parasını ödeseniz bile 1000 TL’niz cebinizde kalıyor.

Açıkçası 600 dolarlık XR’a 6500TL isteyen Apple Türkiye, 700 dolarlık iPhone 11 için 7500TL, iPhone 11 Pro için 10000 TL, Pro Max içinse 11.500TL isteyecektir. Bekleyip göreceğiz.

iPhone 11 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

1 YORUM

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler