Apple iPhone 12 için flaş bir karar aldı

iPhone 12

Akıllı telefon pazarının köklü isimlerinden biri olan Apple, iPhone 12 üretimi konusunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Akıllı telefon pazarının en güçlü isimlerinden biri olan Apple, üretim bandını Hindistan’a kaydırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Amerika merkezli şirket, geliştirdiği ürünlerin çok büyük bir bölümünü Çin’de üretiyor.

Üretim konusunda Foxconn ile işbirliği içerisinde olan Apple, ABD – Çin arasında yaşanan ticari gerilimler sonrasında farklı adımlar atmaya başlamıştı.

Apple’ın bu gerilimden etkilenmemek adına yaptığı ilk hamle, üretim bandının bir kısmını Hindistan’a taşımak oldu. İlk etapta Hindistan’da eski iPhone modellerinin üretimine ağırlık veren Apple şimdi ise yeni bir hamle deneyecek.

Apple iPhone 12 için flaş bir karar aldı

Ortaya çıkan yeni raporlara göre Apple önümüzdeki süreçte iPhone 12’nin üretimini de Hindistan’a kaydırmak istiyor.

Normal şartlarda Cupertino merkezli şirket, güncel cihazlarını Çin’de üretiyordu. Dolayısıyla bu önemli bir adım diyebiliriz. Önümüzdeki süreçte Apple’ın Çin’deki üretim faaliyetlerini tamamen durduracağına dair söylentiler mevcut. Fakat bu öyle 1 – 2 yıl içerisinde gerçekleşecek bir hamle değil.

Çünkü Apple’ın muazzam bir üretim kapasitesi bulunuyor. Bu noktada olaya sadece iPhone açısından bakmamak gerek. Macbook modellerinden tutun da Apple Pencil’a kadar pek çok Apple ürünü Çin’de üretiliyor. Dolayısıyla tüm bu üretim bantlarını Hindistan’a taşımak öyle sanıldığı kadar kolay bir operasyon değil.

Realme G25 performans testinde ortaya çıktı