Ana SayfaGenelApple iPad 2022 tasarım fotoğrafları ortaya çıktı

Apple iPad 2022 tasarım fotoğrafları ortaya çıktı

Geçtiğimiz Eylül ayında Apple en yeni 9. nesil iPad’ini duyurmuştu. Teknoloji devi şimdi yeni nesil iPad’lerini bu yıl içinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

iPad 2022 piyasaya sürülmeden cihazın tasarımını ortaya çıkaran CAD görüntüleri ortaya çıktı. Ortaya çıkan görüntüler neticisinde 10. nesil iPad’e ve tasarımına tüm ihtişamıyla kendin gösteriyor. Daha önce, tabletin nihayet şarj ve veri aktarımı için USB C Tipi standardına geçtiğine dair raporlar almıştık, ancak bu CAD işlemeleri bu özelliği doğrulamıyor. Bu görüntülere baktığımızda, yeni nesil modelin tasarım açısından 9. nesil iPad’lere benzeyeceğini, ön kameranın üstte ve Touch ID’nin ekranın alt kısmında yer alacağını söyleyebiliriz.

iPad 2022

Ayrıca, iPad 2022 ekran paneli dört tarafında da göze çarpan çerçevelerle çevrilidir. Arka tarafta, görseller önceki modelde olduğu gibi yalnız bir arka kamera sensörünü gösteriyor. Ancak 9. nesil iPad’lerden farklı olarak gelecek sürüm, tasarım olarak iPhone X serisine benzer şekilde küçük, oval şekilli bir kamera modülüne sahip olacak. Bu, tek kameranın yanı sıra bir LED flaş modülünü barındırır. Bunun dışında arkada dikkat çeken bir nokta da Cupertino merkezli devin marka logosu.

c2

iPad 2022’nin alt kısmında, dörtlü hoparlör kurulumunun bir parçası olan hoparlör ızgaralarını görebiliriz ve diğer iki hoparlör üstte yer alır. Şarj portunu görebiliyoruz, ancak kırmızı ile kaplı, bu nedenle Type C portu mu yoksa Apple Lightning portu mu olduğu belli değil. Şimdiye kadar bildiklerimize dayanarak, 10. nesil iPad, iPhone 12 serisinde bulunan ve daha büyük 10.5 inç veya 10,9 inç Retina ekrana sahip olabilen A14 yonga setinden güç alacak. 

Samsung Galaxy A23 5G sessiz sedasız piyasaya sürülüyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting