Apple, İngiltere Premier Ligi yayın hakları için teklif yapmaya hazırlanıyor

aaaas

İngiliz basınında yer alan bir haberlere göre Apple, İngiltere Premier Ligi’nin (EPL) yayın hakları için kayda değer bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Apple Major League Soccer’ı (MLS) yalnızca Apple TV’de yayınlamak için gerekli adımları atmıştı. Şimdi sıra Premier Lige gelmiş durumda. Şirket ligin yerel hakları için dördüncü en büyük yayıncı olmaya hazırlanıyor.

İngiltere Premier Liginin yayın hakları şu anda 6,23 milyar dolar değerinde ve üç yılda bir sözleşmeler yenileniyor. EPL için ihale bu yıl içinde yenilenecek ve mevcut üç yıllık süre için mevcut haklar 2025’te sona erecek .

Apple

Son yıllarda, Sky Sports BT Sport ve Amazon Prime Video gibi büyük firmalar arasında Sky Sports’un genellikle en büyük teklifi veren firma oluyor. Bununla birlikte ligin yayın kuralında hiçbir yayıncı Premier Lig haklarının tamamını alamıyor, bu nedenle Apple’ın EPL için yayın haklarına ilişkin herhangi bir anlaşma, şirketin MLS ile başarılı bir şekilde müzakere ettiği münhasırlık anlaşmasının altında kalacaktır.

Özellikle, ‌ Apple TV+ ‌, sporun seçkin kulüplerini karşı karşıya getiren Avrupa ligi teklifini anlatan “Süper Lig: Futbol Savaşı” belgesel dizisinin prömiyerini Pazar günü yaptı. Bu, şirketin gelecekteki Spor kapsamını artırmak istediğini gösterebilir.

Şirket yerel EPL hakları için mevcut6,23 milyar dolar değerinde bir teklifle ihalede teklif yapacak. Bu, şirketi, Sky Sports BT Sport ve Amazon Prime Video gibi üst düzey İngiliz futbolu için yarışan dördüncü firma konumuna sokacak.

Samsung Galaxy A23 5G detayları belli oldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir