Digiturk Yayın Haklarını Rekor Rakama Aldı

digiturk beın katar

Bu sabah düzenlenen yayın ihalesinin sonucu belli oldu. Digiturk ihaleyi rekor rakamla kazandı. İhaleye katılan diğer şirkeler ve ihale detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Ülkemizde en çok izlenen içerikler arasında yer alan spor içeriklerinde lider yine değişmedi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan ihale sonucunda Sportoto Süper Lig ve PTT  j. Lig yayın hakları Digiturk’un oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen yayın hakları ihalesine beş şirket katılacağını açıklamıştı. Vodafone, Türk Telekom, Doğan Grubu, Turkcell ve Digiturk ihaleye katılacağını açıklarken sadece  iki şirket ihale için teklif verdi. Digiturk ve Turkcell’in teklif verdiği ihalede Digiturk tüm paketlerin sahibi oldu.

A, B, C ve D paketlerinin olduğu ihalede A paketi maçın temel yayın haklarını ve uluslararası pazarda yayın haklarını, B paketi  Birinci Lig yayın ve isim haklarıyla Süper Lig maçlarının geniş özetlerini, C paketi cep telefonu ve internet yayın haklarını, D paketi ise A, B ve C paketlerinin yayın haklarını içeriyor.

Digiturk 500 milyon dolar + KDV teklifi ile D paketinin sahibi oldu. Sadece Turkcell ve Digiturk’un teklif verdiği ihalede Digiturk tüm paketler için tekliflerini sunarken Turkcell sadece C paketi için yayın haklarını istedi.

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilen ihale kapsamında Digiturk beş yıl daha Süper Lig ve Birinci ligin yayın haklarına sahip oldu.

 Türkiye Yayın Hakları ile Dünyanın En Pahalı 6. Ligi

İhalede ortaya çıkan tutara bakıldığında Türkiye yayın hakkında dünyanın en pahalı 6. ligi konumunda.

İngiltere: 2,4 milyar euro
İspanya: 983 milyon euro
İtalya: 943 milyon euro
Fransa: 726 milyon euro
Almanya: 628 milyon euro
Türkiye: 555 milyon euro

Facebook Sahte Haberler ile Mücadeleyi Sertleştirecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir